Mój Toruń: Główna » Aktualności » 12-ty Song of Songs

12-ty Song of Songs 

Song of Songs

Po raz dwunasty już do Torunia zjadą czołowi artyści wykonujący muzykę chrześcijańską z Polski i zagranicy. Międzynarodowy Ekumeniczny Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej od jedenastu lat gromadzi w Toruniu tłumy fanów spragnionych podobnych brzmień. Na Song of Songs regularnie występuje między innymi cieszący się niesłabnącą popularnością zespół “Arka Noego”, który tym razem obchodzić będzie swoje dziesiąte urodziny.

Tegoroczna edycja będzie również inna niż dotychczasowe, a to za sprawą programowej ewolucji, jaką przygotowali organizatorzy.

Myślą przewodnią festiwalu jest przeświadczenie, że w dobie zjednoczonej Europy należy szukać miejsc i płaszczyzn, na których młodzi ludzie, połączeni wspólną pasją i przekonaniami, będą zdolni do dialogu ze swoimi rówieśnikami, zarówno tymi z Polski, jak i z tymi wywodzącymi się z nieco odmiennych kultur i środowisk. Organizatorzy Song of Songs zapewniają, że tą płaszczyzną może być muzyka wyrastająca na gruncie wartości chrześcijańskich przejętych z Ewangelii.

Dlaczego wybrano więc Toruń? Jak można wyczytać z materiałów przygotowanych na stronie internetowej www.songofsongs.pl, toruńska historia już przesiąknięta jest ekumenicznymi spotkaniami zapoczątkowanymi w XVII wieku. Dlatego właśnie miasto łączące niegdyś wyznawców różnych chrześcijańskich wyznań dziś staje przed podobną szansą. Song of Songs nie powinien być jednak szufladkowany jako wydarzenie ściśle chrześcijańskie. Występy zaproszonych artystów nierzadko bowiem odnoszą się nie tyle do Boga, w chrześcijańskim rozumieniu, co do szukania odpowiedzi na pytania dotyczące życia.

Organizatorzy Song of Songs Festival doskonale zdają sobie jednak sprawę, że każde tego typu wydarzenie wymaga pewnych urozmaiceń. Stąd właśnie pomysł, aby z tegorocznego festiwalu uczynić muzyczny maraton. Rozpocznie się on w czwartek 26 czerwca o godzinie 16.00 i potrwa aż do późnych godzin nocnych, a właściwie wczesnych godzin rannych 27 czerwca. Za dnia zagrają: koncert urodzinowy Arki Noego i gości (między innymi członkowie kabaretu Mumio), Magda Anioł, Tomasz Budzyński, Maleo, Mumio, Dagadana, Empe3, Sunguest. Następnie odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne, a potem na scenę wyjdą takie zespoły jak New Life’M,  2tm2,3 czy VOO VOO, które pozostaną tam już do piątkowego poranka.

Dla uczestników Song of Songs przygotowano również konkurs, w którym do wygrania jest najnowszy krążek tegorocznych jubilatów, Arki Noego, zatytułowany “Gadu Gadu’. Czeka on na pięciu szczęśliwców, którzy zostaną rozlosowani spośród osób znajdujących się na liście przyjaciół profilu festiwalu na Naszej-Klasie.

Więcej informacji na temat tegorocznego SoS można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej (www.songofsong.pl) oraz profilach festiwalu na serwisach społecznościowych takich jak nasza-klasa.pl (http://nasza-klasa.pl/school/207268), blip (songofsongs.blip.pl), youtube.com (youtube.com/user/songofsongsfestival)

[Kamil Zagrabski]

 

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama