Mój Toruń: Główna » Aktualności » Akcent na Juwenaliach

Akcent na Juwenaliach 

Już w ten weekend toruńską Starówkę odwiedzą odważni rycerze, piękne księżniczki, jaskiniowcy, kosmici, czy inne ciekawe osobistości. Kopernik zapewne także zmieni swój wygląd. Studencka wyobraźnia nie zna granic!

Toruńskie Juwenalia 2007 zapowiadają się zatem interesująco, a tegoroczną nowością będzie występ gwiazdy disco polo- zespołu Akcent.

Studenci UMK będą obchodzić swe święto przez 3 dni, od 10 do 12 maja. W tym roku główne imprezy odbędą się w miasteczku akademickim na Bielanach, a nie jak dotąd na Bulwarze Filadelfijskim.  Samorząd studencki tłumaczy, że jest to miejsce bliższe toruńskim żakom, w końcu wielu z nich tutaj mieszka. Organizatorzy przygotowali ciekawy program koncertów i imprez towarzyszących.

Pierwszego dnia Juwenaliów na dużej scenie, która zostanie postawiona na terenie parkingów Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi, wystąpią takie zespoły jak: Menchester, Paraliż Band, Budyń, The Glennskii’s oraz Vavamuffin. Z kolei w Klubie Kotłownia o godz. 20.00 rozpocznie się bal przebierańców. Na amatorów kina czekają filmowe maratony w Cinema City, „Orle” czy „Naszym Kinie”. Jednak oficjalne otwarcie Juwenaliów będzie miało miejsce w piątek (11 maja). Wtedy to studenci otrzymają klucze do bram miasta, a następnie tradycyjnie wybiorą swojego Króla i Królową. Tego dnia odbędą się także liczne imprezy sportowe (m.in. Turniej Paint Ball, Bieg piwny czy „konkurencje piknikowe), a wieczorem zagrają: Koniec Świata, Tortilla, Czaqu, Farben Lehre i szczególnie lubiany przez studencką brać Kult.

Niekwestionowaną gwiazdą całego święta żaków będzie niewątpliwie Akcent- zespół disco polo, który wystąpi ostatniego dnia Juwenaliów. Ten punkt programu wzbudza chyba największe zainteresowanie.- To dobry pomysł- mówi Kamila, studentka I roku politologii.- Co prawda, większość z nas jest oficjalnie „anty disco polo”, ale i tak wszyscy się świetnie bawią przy tej muzyce , a przecież o to właśnie chodzi, o dobrą zabawę.

W sobotę swe koncerty dadzą także Degrengolada, Line Out, Heban, Absynt 32, Butelka, Cała Góra Barwinków, Hurt i Sidney Polak. Dla tych, którzy wolą  folkowe i etniczne rytmy zespół Beltaine przygotował naukę i pokaz tańca irlandzkiego. Duże emocje wzbudza również konkurs „Gladiator UMK”, mający wyłonić najsilniejszego studenta na Uniwersytecie.

Jak widać na studentów czeka wiele atrakcji. –W toruńskich Juwenaliach będę uczestniczyła po raz pierwszy, ale liczę na świetną zabawę, dobrą muzykę i miłe wspomnienia- mówi Ada, studentka, która w tym roku rozpoczęła naukę i zamieszkała w grodzie Kopernika.

Szczegółowy program imprez można znaleźć na stronie :www.samorzad.umk.pl/juwenalia.

OP

 

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama