Mój Toruń: Główna » Aktualności » Akcja “Koperta”

Akcja “Koperta” 

znaczek inwalidy-parking
W ramach ogólnopolskiej Straży Miejskiej” pod hasłem “Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?”, toruńska Straż Miejska rozpoczęła od 18 września 2008 roku akcję pod kryptonimem “Koperta”. Celem przedsięwzięcia organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracja oraz Straż Miejską w Toruniu jest uświadomienie skutków prawnych oraz społecznych zajmowania tzw. kopert …

… czyli miejsc wyznaczonych do parkowania pojazdów przez osoby niepełnosprawne ruchowo, przez kierowców nieposiadających uprawnień do pozostawiania aut w/w miejscach.

Kierowcy, którzy bardzo często nie respektują potrzeb osób niepełnosprawnych nie zdają sobie sprawy, z jakimi konsekwencjami spotkają się osoby, pozbawione możliwości swobodnego funkcjonowania oraz poruszania się w miejscach publicznych. Z naszych doświadczeń wynika, że fakt zajmowania miejsc parkingowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych przez pojazdy, których kierowcy nie posiadają odpowiednich uprawnień najczęściej ma miejsce na terenie Zespołu Staromiejskiego oraz na parkingach dużych centrów handlowych. Dlatego też zaprosiliśmy do współpracy sklepy wielkopowierzchniowe: Centrum Handlowe Carrefoure, Galeria Copernikus, Market Obi oraz Leroy Marlin. Na ich terenach realizowana będzie akcja informacyjna, która będzie polegać na oplakatowaniu obiektów, a także umieszczaniu pod wycieraczkami nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów przez pracowników ochraniających w/w obiekty specjalnie przygotowanych ulotek informacyjnych pod nazwą „Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejsc?”.

parking.jpg
parking1.jpg
parking2.jpg
parking3.jpg
parking4.jpg
parking5.jpg
parking6.jpg
parking7.jpg

Działania informacyjne zostaną również przeprowadzone na terenie Zespołu Staromiejskiego. Funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz kontrolerzy z obsługi pasa ruchu drogowego Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu będą umieszczać ulotki za wycieraczkami nieprawidłowo zaparkowanych aut. Kierowcy nieprawidłowo zaparkowanych aut mogą się również spodziewać założonych urządzeń blokujących na koła pojazdów.

Kierowcy, którzy pozostawią swoje samochody na miejscach parkingowych przeznaczonych dla pojazdów osób niepełnosprawnych mogą liczyć się z konsekwencjami prawnymi w postaci mandatu karnego w wysokości 100 zł oraz jednego punktu karnego lub skierowaniem wniosku o ukaranie do Sądu Grodzkiego.

[ zdjecia: akcjareakcja.blox.pl ]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama