Mój Toruń: Główna » Aktualności » Asfalt na Trasie Średnicowej

Asfalt na Trasie Średnicowej 

asfalt_trasa_srednicowa

60 pracowników na budowie, roboty realizowane na kilku fragmentach inwestycji i pierwszy asfalt- tak wygląda budowa Trasy Średnicowej Północnej w Toruniu.

Prace, które realizujemy obecnie obejmują różne branże. Na budowie możemy obserwować roboty drogowe, kanalizacyjne, gazociągowe i teletechniczne- wylicza Tomasz Królak, kierownik budowy z ramienia firmy Skanska

Na odcinku między ul. Grudziądzką a ul. Legionów ułożono pierwszy asfalt. Został on wylany na jezdni południowej na odcinku 130 metrów. Z kolei na jezdni północnej są realizowane roboty ziemne, polegające na wzmocnieniu podłoża. W przyszłym tygodniu roboty ziemne ruszą na zachodniej jezdni ul. Grudziądzkiej. Drogowcy zajmą się korytowaniem drogi. Zupełnie inny wygląd zyskał odcinek między Szosą Chełmińską a ul. Legionów. Na jezdni południowej zostało wzmocnione podłoże, a na odcinku 400 metrów zostały ustawione krawężniki. Równolegle na jezdni północnej prowadzone są roboty ziemne.

W II połowie czerwca na Szosie Chełmińskiej ruszą roboty kanalizacyjne, które obejmą budowę kanalizacji deszczowej. W obrębie skrzyżowania Trasy Średnicowej z ul. Legionów pracują gazownicy i wykonywane są prace teletechniczne.


Warto wiedzieć:
I etap Trasy Średnicowej Północnej obejmuje budowę dwóch jezdni, każda po dwa pasy ruchu z poszerzeniami na dodatkowe pasy ruchu w obrębie skrzyżowań. W ramach inwestycji powstaną również chodniki i ścieżki rowerowe. Zakres robót obejmuje także wykonanie kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz oświetlenia drogowego. W ramach zadania zostaną wybudowane również skrzyżowania Trasy Średnicowej z ul. Grudziądzką, Szosą Chełmińską i Legionów. Budowa Trasy Średnicowej Północnej na odcinku od ul. Grudziądzkiej do Szosy Chełmińskiej uzyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. W myśl podpisanej 16 listopada 2010 r. umowy, wyniesie ono 50% kosztów projektu.

[MZD / MT]

Komentarz do: Asfalt na Trasie Średnicowej

  1. ola

    Czy planowane są ściany dzwiekoszczelne na grudziadzkiej przynajmniej przy tym rondzie?

     

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama