Mój Toruń: Główna » Aktualności » Basen dobry na ochłodę

Basen dobry na ochłodę 

[tatlin - sxc]

Baseny Na Skarpie w Toruniu to jedna z najpopularniejszych letnich atrakcji w mieście. Kompleks basenów letnich znajduje się przy ul. Na Skarpie 4, w sąsiedztwie Centrum Sportowo-Rekreacyjnego. W jego skład wchodzą trzy baseny. Dwa z nich przeznaczone są dla młodzieży i dorosłych, jeden dla dzieci. Baseny obudowane są drewnianym podestem z barierkami i schodami. Obiekt działa od początku wakacji i cieszy się sporym powodzeniem – w czasie minionego weekendu z basenu korzystało średnio 600 osób.

To przyzwoity poziom, gdyż zapewnia komfort pływania i właściwe wykorzystanie basenów – ocenia Marek Osowski z toruńskiego MOSiR. – Najczęściej odwiedzają nas dzieci i młodzież. W dni wolne od pracy gościmy całe rodziny.

Baseny Na Skarpie otwarte są w godzinach od 10.00 do 18.00. Będą działać do końca wakacji. Na basenach znajduje się zjeżdżalnia dla małych dzieci, wypożyczalnia leżaków oraz punkt małej gastronomi. Wokół basenu jest miejsce do plażowania. Są też przebieralnie i toalety. Nad bezpieczeństwem korzystających z obiektu czuwają przez cały czas ratownicy. Obiekt jest także chroniony. Nad czystością wody natomiast czuwają konserwatorzy obecni na basenach cały dzień, obsługujący stację kontroli i dozowania chemii oraz układ filtracji wody.

Ceny za korzystanie z basenu Na Skarpie:

  • bilet ulgowy – 5 zł, normalny 9 zł
  • po godzinie 16.00 – bilet ulgowy 2,50 zł a za normalny 4 zł
  • bilet rodzinny – 4 zł ulgowy i 7 zł normalny
  • karnety na 10 wejść – 40 zł ulgowy i 72 zł normalny
  • wypożyczenie leżaka na cały dzień – 10 zł (w zastaw należy zapłacić kaucję 50 zł)

 

[Urząd Miasta / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama