Mój Toruń: Główna » Aktualności » Będzie jaśniej – 440 tysięcy na nowe oświetlenie

Będzie jaśniej – 440 tysięcy na nowe oświetlenie 

[cleuschner / sxc]

Ponad 100 lamp chcą ustawić drogowcy na toruńskich ulicach. Zostaną zamontowane niezależnie od budowy nowych dróg i remontów już istniejących. W budżecie na ten cel została zarezerwowana kwota 440 tysięcy złotych.

W ramach tych środków jaśniej będzie na Osiedlu Mieszkaniowym Grębocin, gdzie zostanie zainstalowanych 28 lamp. Staną one m.in. na ulicy Wymarzonej, Sieradzkiej i Działowej. Inwestycje oświetleniowe będą prowadzone również w Kaszczorku. Tu w ramach środków stanie 43 lamp. Pojawią się one m.in. na ul. Przyjemnej, Kubusia Puchatka, Światowida i Serdecznej.

Z kolei na Stawkach Południowych nowe lampy staną na ulicy Nenufarów, Czapli, Zimowej. To nie koniec prac oświetleniowych. Służby instalujące lampy spotkamy także na Wałach gen. Sikorskiego i na ulicy Przysieckiej. W tym roku oświetlenie zostanie uzupełnione także na ulicy Jeleniogórskiej, Krakowskiej, Fiołkowej, Sarniej i Relaksowej.

W ubiegłym roku niezależnie od przebudowy i modernizacji ulic, na toruńskich drogach stanęło ponad 149 lamp. Największy zakres prac zrealizowano na Stawkach. Tu lampy zostały zamontowane na ulicach: Trzcinowej, Bocianiej, Turkusowej, Kormorana i Sitowia. W sumie stanęło tam ponad 70 słupów.

Duży zakres prac zrealizowano również w Kaszczorku i Grębocinie. Lampy stanęły na ulicy Skierniewickiej, Krośnieńskiej, Sanockiej, Srebrzystej, Sindbada i na ulicach przyległych do ulicy na Przełaj (Sezamowa, Skierki i Wodna).

[MZD / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama