Mój Toruń: Główna » Aktualności » Bieg Niepodległości

Bieg Niepodległości 

[dlritter - sxc]

7 listopada 2013 roku uczniowie toruńskich szkół po raz kolejny, na sportowo uczczą zbliżającą się rocznicę Narodowego Święta Niepodległości.

Blisko tysiąc szkolnych sportowców, 7 listopada 2013 roku, weźmie udział w Indywidualno – Drużynowych Biegach Przełajowych z okazji Święta Niepodległości. Zawody wliczane są do klasyfikacji Toruńskiej Ligi Lekkoatletycznej Szkół Podstawowych, Gimnazjów oraz Szkół Ponadgimnazjalnych.

Wzorem lat poprzednich, tegoroczne zawody zaplanowano dwuetapowo. O godzinie 12.30 zastępca prezydenta Torunia Ludwik Szuba wraz z delegacją uczniów Zespołu Szkół nr 31 złożą symboliczną wiązankę kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Następnie wszyscy udadzą się na toruńską Skarpę gdzie odbędą się zawody sportowe.

Uroczyste otwarcie zawodów odbędzie się o godzinie 13.00. Start pierwszego biegu zaplanowano na godzinę 13.10 w Centrum Rekreacyjno – Sportowym na Skarpie. Trasa wiodła będzie przez tereny zielone wokół kompleksu. Biegi odbywać się będą na dwóch dystansach: 600 i 1000 metrów, a wystąpią w nich zawodniczki i zawodnicy szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Organizatorem zawodów jest Wydział Sportu i Turystyki UMT we współpracy z Miejskim Klubem Lekkoatletycznym w Toruniu i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Impreza, jak co roku, objęta jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Torunia.

[UM Toruń / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama