Mój Toruń: Główna » Aktualności » CoCArt Music Festival po raz drugi

CoCArt Music Festival po raz drugi 

CoCArt

W dniach od 24 do 28 marca w Toruniu odbędzie się druga edycja imprezy, podczas której prezentowane są trendy sztuki współczesnej, łączącej w sobie różne formy przekazu – obraz, dźwięk i performance. Ubiegłoroczny CoCArt był wydarzeniem wyjątkowym, wystąpili na nim zarówno twórcy zagraniczni, np. Sudden Infant, Aural Holograms, Halo Manash jak i polscy:  Job Karma, Hati, C.H. District.

Druga edycja ma być nie tylko kontynuacją festiwalu, ale również jego rozwinięciem. Zwiększono liczbę koncertów, zaproszono zagraniczne gwiazdy. Wszystko wskazuje na to, że CoCArt Music Festival stanie się jedną ze sztandarowych imprez toruńskiego Centrum Sztuki Współczesnej.

Podobnie jak w roku 2008, również podczas II edycji dominować będą koncerty audiowizualne odbywające się w podziemnej części budynku CSW „Znaki Czasu”. Prócz tego, na gości czekają warsztaty edukacyjne, instalacje audio oraz panel dyskusyjny.

Poświęcony on będzie ograniczeniom, na jakie napotykają twórcy sztuki multimedialnej w zinformatyzowanej rzeczywistości. Dyskusja ma zaprezentować słuchaczom dwa skrajne punkty widzenia – krytycyzm wobec sztuki współczesnej i jej często zadziwiających form oraz zdanie samych twórców, szukających w tego rodzaju sztuce nowych sposobów dotarcia do odbiorców oraz wykorzystania nowoczesnych technologii.

Organizatorzy postarali się, aby CoCArt Music Festival kojarzony był z najbardziej rozpoznawalnymi twarzami prezentowanych gatunków.

Zaproszono więc takie gwiazdy jak np. Z’EV. Ten amerykański perkusista-performer, jeden z założycieli ruchu industrial, w swoich nagraniach wykorzystuje instrumenty wytworzone z odpadów, kawałków metalu, plastiku, na których gra m.in. w kościołach, korzystając z ich specyficznej akustyki.

Prócz niego usłyszymy i zobaczymy Suamo Inami, będącego nie tylko muzykiem (jednym z weteranów japońskiej awangardy), ale również właścicielem sklepu muzycznego i wytwórni, grupę Column One z Niemiec, australijskiego gitarzystę i perkusistę Orena Ambarchi, czy grający eksperymentalne dźwięki kolektyw Reformed Faction z Anglii.

Nie zabraknie również polskich wykonawców. Będą wśród nich Karpaty Magiczne, łączące tradycyjne brzmienie i muzykę improwizowaną, Videoturisten, nazywający swoje utwory „transbigbeatimprowizacjaslajdowideowisko” oraz grupa Hati z charakterystycznymi instrumentalnymi melodiami, która zagra z wiedeńskim prekursorem techno w Austrii – Pure.

Pełen program festiwalu oraz szczegóły dotyczące biletów można przeczytać pod adresem:

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama