Mój Toruń: Główna » Aktualności » Daj szansę płucom – rzuć palenie!

Daj szansę płucom – rzuć palenie! 

31 maja to Światowy Dzień Bez Tytoniu, w tym roku odbywający się pod hasłem “Żyjmy w świecie wolnym od dymu tytoniowego”. Z tej okazji Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia przygotował dla mieszkańców broszury edukacyjne na temat szkodliwości palenia, a także punkty pielęgniarskie, gdzie chętni będą mogli zmierzyć sobie ciśnienie krwi (w sklepach Polo Market oraz na Dworcu PKS w godz. 11-17).

W centrum miasta do walki z nałogiem będą zachęcać szczudlarze rozdający ulotki. Natomiast o godz. 15.00 na Rynku Staromiejskim od strony ul. Szewskiej, młodzież z Koła Teatralnego przy Szkole Społecznej Edukacja zaprezentuje scenkę o zdrowotnych skutkach palenia tytoniu. Wcześniej to samo przedstawienie zostanie pokazane w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim im. M. Kopernika (w budynku Przychodni, godz. 11.00) oraz w Miejskiej Przychodni Specjalistycznej przy ul. Uniwersyteckiej (godz.12.00).

Urząd Miasta Torunia zachęca również właścicieli wszystkich lokali rozrywkowych do wprowadzenia całkowitego zakazu palenia w tych miejscach. Osoby, które się na to zdecydują i zgłoszą swoje restauracje lub puby do toruńskiego Wydziału Zdrowia do 15 września, zostaną ujęci w informatorze promującym lokale wolne od dymu tytoniowego. Przykłady z innych państw pokazują, że takie miejsca nie tracą ani zysków, ani klientów.

[MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama