Mój Toruń: Główna » Aktualności » Dni Edukacji Prawniczej na UMK

Dni Edukacji Prawniczej na UMK 

Dni edukacji prawniczej
Okazja spotkania i rozmowy z przedstawicielami większości zawodów prawniczych w jednym miejscu w ciągu trzech dni? Taka właśnie idea przyświeca kolejnym już Dniom Edukacji Prawniczej organizowanym przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa (ELSA). Pomiędzy 18 a 20 listopada wszyscy studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika mogą uczestniczyć w wielu ciekawych wykładach i dyskusjach …
 

 

… odbywających się na Wydziale Prawa i Administracji. Przez 3 dni odbędzie się aż 15 tego typu zajęć, a każde z nich poświęcone będzie innemu zagadnieniu.

Można więc posłuchać o pracy adwokata lub prokuratora, poznać charakterystykę zawodu mediatora czy dowiedzieć się, jakie niebezpieczeństwa czyhają na komornika.
Poza tym w programie przewidziane są także spotkania ze studentami korzystającymi z wymian studenckich w ramach europejskiego programu ERASMUS oraz warsztaty z pracownikami kancelarii prawniczej “Domański, Zakrzewski, Palinka”.

Dni Edukacji Prawniczej cieszą się wśród studentów dużą popularnością. Przyszli prawnicy chętnie uczestniczą w dyskusjach, poświęcając na nie swój wolny czas pomiędzy zajęciami.
Według organizatorów, frekwencja w tym roku jest podobna do lat ubiegłych, choć warto zaznaczyć, że czasami trudno znaleźć wolne miejsce w wydziałowej czytelni, gdzie odbywają się spotkania. Najczęstszymi słuchaczami są osoby z I i V roku. Wynika to z faktu, że “pierwszoroczniaki” chcą dowiedzieć się czegoś o wymarzonych profesjach, natomiast studenci V roku częstokroć nie mają jeszcze sprecyzowanych planów na przyszłość.

 

Toruń

Niewątpliwym atutem XII Dni Edukacji Prawniczej są prelegenci, którzy, jak twierdzą przedstawiciele ELSA, z ochotą przystają na propozycję spotkania z żakami toruńskiego uniwersytetu.Są wśród nich m.in.: Prezes Sądu Okręgowego Andrzej Walenta czy Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej Jan Kwietnicki.
Pewien problem wystąpił jedynie podczas poszukiwania komornika, jednak dzięki wysiłkom członków ELSA, udało się zorganizować zajmującą słuchaczy dyskusję o tym niełatwym i cieszącym się wątpliwą reputacją w społeczeństwie zawodzie.

Z całą pewnością Dni Edukacji Prawniczej są jednym z istotniejszych wydarzeń roku akademickiego na Wydziale Prawa i Administracji, a wyciągnięte z nich doświadczenia pomogą młodym prawnikom wybrać najwłaściwszą dla nich ścieżkę kariery.

[Kamil Zagrabski]

 

 

 

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama