Mój Toruń: Główna » Aktualności » Domy w miejsce ruin

Domy w miejsce ruin 

Być może już za kilkanaście miesięcy z planu Torunia znikną straszące wszystkich ruiny po dawnych zakładach mięsnych Tormięs.

Właściciele działki doszli do porozumienia i postanowili zmienić przeznaczenie terenu z usługowego na budownictwo mieszkaniowe. W tym celu złożyli do Miejskiej Pracowni Urbanistycznej stosowny wniosek, teraz kolejny krok należy do Rady Miasta, która musi wyrazić zgodę na zmianę planu zagospodarowania. Cały proces może potrwać około roku.

Działka przy ul. Lubickiej to jedno z najgorzej wyglądających miejsc w Toruniu, niestety nie ma szczęścia do inwestycji. Po upadku zakładów mięsnych teren wykupili państwo S. i Raczkierowie – miało tu powstać centrum handlowe, jednak ze względu na zabytkowe budynki inwestor się wycofał. Problem pogłębiła sprawa karna o podstępne przejęcie części gruntów wspólnika i wręczenie łapówki, za co skazany został Jacek S. W międzyczasie budynki spłonęły, a z byłego Tormięsu zostało tylko rumowisko. Teraz, kiedy Raczkierowie odzyskali prawa do gruntu i doszło do wstępnego porozumienia z państwem S. pojawiło się światełko w tunelu, że tym razem inwestycja dojdzie do skutku.

[MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama