Mój Toruń: Główna » Aktualności » Drogi ukończone przed czasem

Drogi ukończone przed czasem 

[MZD]

W 2015 roku na realizacje remontów miasto wyda prawie 9 mln zł. Dzięki tym środkom drogowców spotkamy w prawie 30 miejscach. Jedne remonty udało się zakończyć przed czasem, inne idą zgodnie z planem. Te realizowane nie generują większych utrudnień w ruchu, co z pewnością cieszy kierowców. Na finiszu jest remont ul. Rydygiera. Jedna z głównych ulic osiedla Rubinkowo zmieniła swój wygląd na odcinku od ul. Jodłowej do ul. Wschodniej, do projektowanego przebiegu Trasy Wschodniej.

W sumie prace były prowadzone na odcinku 410 metrów. Wykonawca w ramach zadania wyremontował jezdnię, parkingi i chodniki. Wykonawcą prac jest PRD Lipno. Ich koszt to 316 tys. zł. Koniec prac zaplanowano na pierwszą połowę sierpnia, ale zakończą się one już w najbliższych dniach. Zakończył się remont ulicy Przybyłów. Ulica została wyremontowana na odcinku od ul. Niesiołowskiego do ul. Dziewulskiego. W ramach prac wymieniona została jezdnia, wykonane są zjazdy do posesji i chodniki. Prace kosztowały 198 tys. zł.

Na ukończeniu jest remont ulicy Olbrachta. Swój wygląd zmienił odcinek od ul. Sobieskiego do torów. Na remontowanym odcinku została ułożona nowa jezdnia bitumiczna (525m2) oraz chodniki i wjazdy (435 m2).Prace kosztowały ponad 179 tys. zł.
Zakończył się remont ulicy Podchorążych. Ulica zyskała chodniki i nową jezdnię. Prace były realizowane na odcinku 250 metrów. –W sumie w ramach prac ułożono 1485 m2 nowej nawierzchni jezdni i 568m2 chodnika z polbruku-wyjaśnia Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD.

Nowa jezdnia, parkingi, chodniki tak wygląda po remoncie kapitalnym tzw. łącznik ul. Poznańskiej położony pomiędzy ul. Parkową a ul. Środkową. Na odcinku liczącym 200 metrów została wykonana także nowa nawierzchnia i podbudowa. Prace zostały wykonane w terminie i kosztowały 479 628,36 zł. Remont łącznika był drugim etapem robót jakie realizowano w ostatnim czasie na Poznańskiej. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku ulica Poznańska była remontowana na odcinku 875 metrów, od ul. Drzymały do Andersa. W ramach prac została wykonana jezdnia z podbudową, chodnik z kostki betonowej i parkingi. Zadanie kosztowało 3,4 mln zł, z czego 1 202 600 zł udało się pozyskać ze środków zewnętrznych.
Zakończył sięremont chodnika przy ul. Matejki. Nowy trakt został wykonany na odcinku od Bydgoskiej do ul. Rybaki.

Prace w trakcie
Na Rubinkowie remontowana jest aleja łącząca Zespół Szkół nr 8 przy ul. Łyskowskiego oraz parking przy ul. Łyskowskiego 23-23 E . W ramach robót na parkingu zostanie wymieniona nawierzchnia parkingu i chodnika. Prace są prowadzone na odcinku 185 metrów. Cały odcinek na czas remontu jest wyłączony z ruchu pojazdów. Prace kosztują 223 628,65 zł.

Nowy wygląd zyska również aleja łącząca ul. Wyszyńskiego z ul. Ligi Polskiej .Do końca sierpnia toruńscy drogowy wymienią nawierzchnię tzw. ciągu pieszego. Po zakończonych pracach znajdzie się w tym miejscu kolorowa kostka z polbruku. W ramach rewitalizacji zostaną zamontowane elementy małej architektury. W tym m.in. kosze na śmieci i ławki.

Niebawem ruszy remont ulicy Dożynkowej. Ulica przejdzie kapitalny remont na odcinku od ul. Gościnnej do ul. Szczęśliwej. W sumie prace będą prowadzone na odcinku 380 metrów. Do połowy września ulica zmieni swoje oblicze. Na całym odcinku zostanie wymieniona nawierzchnia wraz z podbudową, zostaną wykonane nowe wpusty deszczowe, które zostaną podłączone do kanalizacji deszczowej. Prace będą kosztowały 694 tys. zł, ich wykonawca jest firma Skanska. Na czas prowadzonych robót wykonawca zapewni ruch pieszych i dojazd do posesji. Okresowe utrudnienia mogą wystąpić w trakcie wymiany podbudowy. W 2014 roku ulica Dożynkowa została wyremontowana na odcinku od ul. Turystycznej do ul. Gościnnej. Prace były prowadzone na długości 500 metrów. Na całym odcinku została wykonana jezdnia ze wzmocnieniem. Poprawił się także komfort i bezpieczeństwo pieszych, dla których został ułożony obustronny chodnik z polbruku. W ramach zadania zostało zamontowanych 18 wpustów deszczowych. Prace kosztowały ponad 742 tysiące złotych.

Trwa remont ulicy Kalinowej. Na odcinku od ul. Wschodniej do ul. Jodłowej wymieniana jest nawierzchnia. Drogowcy wykonują nową podbudowę jezdni, wjazdy oraz chodniki . W czasie remontu możliwy jest dojazd do posesji z wyłączeniem dni, kiedy będzie wymieniana podbudowa. Prace zakończą się na początku sierpnia. Ich koszt to ponad 398 tys. zł. Swój wygląd zmienia także ulica Targowa na odcinku od ul. Pająkowskiego do ul. Żółkiewskiego. W ramach prac wymieniana jest nawierzchnia jezdni i chodników. Koszt prac to 692 tys. zł.

Trwa remont ul. Wyrzyska, prace zakończa się tu w sierpniu. Drogowców spotkamy na Wyczółkowskiego i Moniuszki. Ta druga przechodzi kapitalny remont na odcinku od Krasińskiego do ul. Mickiewicza. W ramach prac zostanie wykonana nowa jezdnia i chodniki. Na czas prowadzonych robót remontowany odcinek jest zamknięty dla ruchu. Prace potrwają do końca lipca. Trwa remont ulicy Kujota. W trakcie realizowanych prac drogowych firma EDF wystąpiła do MZD z wnioskiem o umożliwienie ułożenia ciepłociągu . Zgodnie z deklaracją EDF-u prace potrwają około miesiąca. Po ich zakończeniu na plac budowy wejdą drogowcy. Przypomnijmy, że remont ulicy Kujota jest realizowany na odcinku 129 metrów od ul. Rybaki do ul. Bydgoskiej. W ramach prac ulica zyska nową nawierzchnię i chodniki. Jak informowaliśmy w związku z pracami realizowanymi przez EDF termin zakończenia prac zostanie wydłużony.

Do końca sierpnia potrwa remont ulicy Piastowskiej. Ulica zostanie odnowiona po stronie północnej, na odcinku od pl. 18 Stycznia do ronda Podoficerów. Prace są prowadzone na odcinku 286 metrów. Remont przewiduje wykonanie jezdni z odzyskanej kostki kamiennej, wykonanie chodnika z materiału kamiennego oraz wykonanie asfaltowej ścieżki rowerowej.

Jeszcze w tym roku czeka na remont ul. Odrodzenia- Czerwonej Drogi i Szosy Chełmińskiej (od pl. NOT do ul. Grudziądzkiej).

[MT/MZD]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama