Mój Toruń: Główna » Aktualności » Dzieci nie będą się nudzić

Dzieci nie będą się nudzić 

small_dzieciaki

W te wakacje naprawdę ciężko będzie się nudzić najmłodszym mieszkańcom Torunia. Urząd Miasta zadbał bowiem o to, aby zagwarantować dzieciom i młodzieży atrakcje pozwalające im zająć wolny czas. Będzie więc można skorzystać z przynajmniej trzech propozycji – sportowej, kinowej i edukacyjnej. Władze przygotowały zatem darmowe wejściówki na seanse w Cinema City, spotkanie przebiegające pod hasłem „Bezpieczne wakacje” oraz program sportowego lata.

Sport to zdrowie – wiedzą o tym dobrze urzędnicy z Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Torunia, Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej oraz pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i Fundacji Równe Szanse. Akcja „Sportowe Lato” adresowana jest do młodzieży i dzieci pozostających na wakacje w mieście. Wysokie temperatury nie zachęcają do aktywnego wypoczynku, jednak szczególnie najmłodsi powinni pamiętać, że kształtujący się organizm potrzebuje sporo ruchu.

Od 1 lipca do 29 sierpnia zorganizowany zostanie cykl imprez sportowo-rekreacyjnych. W każdą środę na Rynku Nowomiejskim będzie więc można uczestniczyć w „Środach ze sportem”, które będą podporządkowane określonej tematyce (od piłki nożnej, przez wioślarstwo po tenis stołowy). Prócz tego zaplanowano turnieje drużyn piłkarskich, festyny osiedlowe, mistrzostwa w pływaniu czy ślizgawki na Tor-Torze.

W przerwach pomiędzy poszczególnymi zawodami będzie można natomiast skorzystać z zaproszenia Urzędu Miasta i wybrać się na darmowy seans do Cinema City. Wystarczy ważna szkolna legitymacja, aby uczestniczyć w projekcji 8 filmów, wśród których będą m.in. „WINX”, „Mój przyjaciel lis”, „Piorun” czy kończące cykl „Małpy w kosmosie”. Darmowe wejściówki będzie można odbierać w każdy czwartek poprzedzający seans od godziny 10.00 w Cinema City. Szczegółowy terminarz na stronie http://www.torun.pl/index.php?status=0&news_id=8001 .

Już 4 lipca dzieci będą mogły natomiast dowiedzieć się, jak bezpiecznie dotrwać do końca wakacji.  Właśnie bezpieczeństwu będzie bowiem poświęcona zabawa na zielonej łące zlokalizowanej na Rynku Nowomiejskim. Opowiedzą o nim ci, którzy na co dzień nam je zapewniają – strażacy, policjanci i strażnicy miejscy. Na Rynek zawitają strażackie wozy i będzie można przymierzyć prawdziwe uniformy. Dodatkowo oczywiście zorganizowane zostaną gry i konkursy (np. w zwijaniu węża). Prócz tego dzieci przejdą krótki kurs pierwszej pomocy oraz będą  mogły wziąć udział w zabawach muzycznych i tanecznych.

Nie zapominajmy również o szkołach i przedszkolach. Wiele z nich także w trakcie wakacji oferuje swoim podopiecznym szereg atrakcji, dzięki którym letnie miesiące spędzone w mieście wcale nie muszą kojarzyć się z nudą.

[Kamil Zagrabski]

 

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama