Mój Toruń: Główna » Aktualności » Ekologia na torze żużlowym

Ekologia na torze żużlowym 

Ekologia na torze żużlowym

25 lipca na Motoarenie im. Mariana Rosego w Toruniu odbędzie się Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski na Żużlu. W ramach turnieju zostanie  wyłoniony najlepszy spośród polskich żużlowców. Na arenie na pewno nie zabraknie atrakcji podnoszących adrenalinę, ale pojawi się także wątek ekologii. 17 lipca ruszyła akcja Greenbag, w której miłośnicy czarnego sportu będą mogli wygrać bilety na Mistrzostwa.

W dniach 17-24.07.09 r. w sklepach sieci “Piotr i Paweł” w Toruniu, Bydgoszczy i Zielonej Górze można będzie kupić unikalną torbę Greenbag z logo Mistrzostw ze specjalnej, limitowanej edycji.

Osoby, które w wyznaczonych dniach  kupią taką torbę, będą mogły sprawdzić przy kasach, czy wygrały wejściówkę na IMP na żużlu. Na toruńskiej Motoarenie nie zabraknie ekologicznych atrakcji: w specjalnej promocji będzie można nabyć torby Greenbag z limitowanej serii, będące świetnym gadżetem pamiątkowym dla miłośników Speedwaya. Wszyscy widzowie przy zakupie biletu otrzymają mały prezent od firmy GAM, producenta Greenbagów – magnes na lodówkę, przypominający na co dzień o ekologii.

Żużlowa ekologia

Stereotypowo żużel jest odbierany jako brudny sport, nie mający nic wspólnego z troską o środowisko naturalne. Jednak w rzeczywistości wyścigi żużlowe nie stoją w sprzeczności z ekologicznymi ideami. Zgodnie z Regulaminem Zawodów Motocyklowych na Torach Żużlowych na sezon 2009 każdy zawodnik ma obowiązek wyłożenia pod swoim motocyklem maty absorpcyjnej.

Produkt ten wolny jest od wszelkich toksyn i nie ma szkodliwego wpływu na środowisko, a najważniejszą z jego zalet jest zdolność wchłaniania oleju i rozlanego metanolu. Kolejnym krokiem w stronę uczynienia żużlu sportem bardziej przyjaznym dla środowiska naturalnego jest ograniczenie hałasu. W sezonie 2010 do regulaminu zostanie wprowadzony obowiązek posiadania przez żużlowców nowych tłumików. Od poprzedników będą różnić się przede wszystkim zmniejszeniem ilości hałasu aż o 10 decybeli.

Finał Mistrzostw przyciąga tłumy ludzi – około 15 000 osób zgromadzi się w sobotę, by podziwiać najlepszych zawodników. Jest to doskonała okazja, aby oprócz sportowych emocji, pamiętać także o ekologicznym stylu życia.

[MT]

 

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama