Mój Toruń: Główna » Aktualności » Estakada na pl. Daszyńskiego przejezdna [wideo]

Estakada na pl. Daszyńskiego przejezdna [wideo] 
wideo

Estakada - pl. Daszyńskiego

Estakada Żółkiewskiego to jeden z najważniejszych obiektów inżynieryjnych, jakie powstały w ramach budowy w Toruniu nowego mostu drogowego wraz z drogami dojazdowymi. Wiadukt z jezdnią o dwóch pasach ruchu wznosi się nad placem Daszyńskiego, umożliwiając kierowcom bezkolizyjny przejazd w kierunku Żółkiewskiego – Szosa Lubicka, nad prowadzącą do mostu ulicą Wschodnią.

W piątek wieczorem, 30 sierpnia, po ostatnich odbiorach wykonawczych, robotnicy Strabaga usunęli barierki i pierwsze samochody wjechały, pod nadzorem policji, na estakadę. Równocześnie został udostępniony do ruchu nowy pas Szosy Lubickiej od strony centrum miasta. Wielu kierowców nawracało na ul. Żółkiewskiego w okolicach Galerii Copernicus, żeby ponownie przejechać się estakadą, z której rozciąga się widok na most i na Rubinkowo.

Wraz z oddaniem do użytku estakady Żółkiewskiego na placu Daszyńskiego obowiązuje nowa tymczasowa zmiana organizacji ruchu. Tymczasowa – ponieważ prace wykończeniowe na tym terenie nadal trwają. Na razie estakadą można jechać w dwóch kierunkach, docelowo oba pasy będą prowadziły w kierunku Szosy Lubickiej. Obecna organizacja ruchu będzie obowiązywała przez około miesiąc.

Kierunek ul. Żółkiewskiego – ul. Szosa Lubicka (Rubinkowo)
Ruch odbywać się będzie po nowo wybudowanej estakadzie Żółkiewskiego. Obowiązywać będzie ruch dwukierunkowy (jeden pas dla każdego kierunku jazdy)

Kierunek ul. Szosa Lubicka – Centrum
Organizacja ruchu drogowego pozostaje bez zmian. Obowiązywać będzie dotychczasowe rozwiązanie (ruch po północnej nitce ul. Szosa Lubicka)

Kierunek ul. Szosa Lubicka – Rubinkowo
Ruch samochodowy odbywać się będzie po nowej jezdni południowej Szosy Lubickiej.

Rowerzyści, piesi
Ruch pieszych i rowerzystów odbywać się będzie po północnej stronie placu Daszyńskiego

[MZD / Urząd Miasta / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama