Mój Toruń: Główna » Aktualności » Finisz prac na Bema

Finisz prac na Bema 

Remont ul. Bema

Już w najbliższy wtorek (21.05) kierowcy pojadą nowo wybudowaną ulicą Bema. Arteria na odcinku prawie 1 kilometra zyskała nowy wygląd, parametry i standard. Jednojezdniowa ulica została przebudowana do układu dwujezdniowego, posiadającego dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Obecnie prowadzimy prace wykończeniowe. Malujemy oznakowanie poziome i montujemy znaki oraz porządkujemy teren-wyjaśnia Karol Władecki z firmy Alstal.

Prace trwały 15 miesięcy i były realizowane na odcinku od pl. A. Hoffmanna do ul. Szosy Chełmińskiej. Za 7 mln złotych, bo tyle kosztowała inwestycja, drogowcy z Alstalu dobudowali drugą jezdnię i przeprowadzili kapitalny remont istniejącej. Ponadto w ramach zadania, na całej ulicy, wybudowano kanalizację deszczową. Przebudowano gazociąg, sieci teletechniczne oraz ciepłociąg. Ponadto na ulicy Bema ustawiono nowe oświetlenie uliczne.

Remont ul. BemaRemont ul. BemaRemont ul. Bema

W ramach zadania poprawiło się bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Dla nich zostały zbudowane obustronne chodniki i ścieżki rowerowe. To nie koniec udogodnień. Dla zwiększenia płynności ruchu w obrębie skrzyżowań wybudowane zostały pasy do prawo- i lewoskrętu. Warto dodać, że przy budowie jezdni zastosowano tzw. „cichą nawierzchnię”.

Na skrzyżowaniu ulic Matejki i Bema zastosowano sygnalizacje świetlna dostosowującą się do natężenia ruchu. Jest to możliwe dzięki kamerom, które „wykrywają” obecność pojazdów a także rowerzystów.

  • 70 słupów oświetleniowych
  • sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Matejki-Bema
  • drogowcy oddadzą do użytku przebudowaną ulicę Bema 2 tygodnie przed czasem

[MZD / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama