Mój Toruń: Główna » Aktualności » Golf na torach

Golf na torach 

pociag[1]

6 marca roku około godz. 2:00 w miejscowości Mała Nieszawka na ul. Leśnej  kierujący samochodem marki VW Golf na widok jadącego radiowozu bardzo gwałtownie przyspieszył. Policjantów zainteresowała ta sytuacja i udali się za VW. Kierowca Golfa zbliżając się do przejazdu kolejowego w wyniku nie dostosowania prędkość do panujących warunków drogowych  i gwałtownego hamowania zjechał z jezdni i samochód zatrzymał się pomiędzy torami. Mężczyzna, który był kierowcą uciekł z samochodu pozostawiając w nim pasażera.

Policjanci pomogli wysiąść 25 letniemu mężczyźnie z unieruchomionego pojazdu i po chwili VW został staranowany przez jadący w stronę Włocławka pociąg towarowy.

W wyniku tego zdarzenia nikt nie doznał obrażeń. Pasażer VW miał w wydychanym powietrzu 0,30mg/l. Policjanci poszukują kierowcy, który odpowie z art. 160 par 3 KK.

Art. 160. § 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 lub 2 działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

[MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama