Mój Toruń: Główna » Aktualności » Integracyjna gra w warcaby

Integracyjna gra w warcaby 

warcaby

25 maja  2011 roku o godzinie 9.30, w budynku Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy Nr 26  przy ul. Kosynierów Kościuszkowskich 11, rozpoczną się zawody pn. “Gra w warcaby”. Są one adresowane do osób z upośledzeniem umysłowym w stopniu głębszym (umiarkowanym lub znacznym) z województwa kujawsko-pomorskiego.

Ich głównym celem  jest integracja zawodników – młodzieży oraz osób dorosłych z instytucji (Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowego Domu Samopomocy) i szkół specjalnych, wdrażanie do sportowego współzawodnictwa oraz wzrost poczucia wartości osób niepełnosprawnych.

Do tegorocznych zawodów zgłosiło się dziesięć czteroosobowych drużyn z Torunia, Chełmży, Aleksandrowa Kujawskiego, Dębowej Łąki oraz Strzelna. Organizatorem zawodów, przy wsparciu Przedsiębiorstwa Nasiennictwa Ogrodniczego i Szkółkarstwa S.A. w Toruniu “Torseed” oraz Zakładu Techniki Cieplnej “Eko-Rodan” w Toruniu  jest  Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy Nr 26 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Toruniu.

Przedsięwzięcie zostało objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego oraz Patronatem Prezydenta Miasta Torunia, Pana Michała Zaleskiego.

[MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama