Mój Toruń: Główna » Aktualności » Jak zostać dziennikarzem radiowym?

Jak zostać dziennikarzem radiowym? 

radio sfera Toruń

Przede wszystkim należy znaleźć rozgłośnię, która będzie chciała przyjąć potencjalnego kandydata do swojego grona. Sprawa nie jest prosta, jeśli jednak amatorowi dziennikarstwa niekoniecznie zależy na milionach słuchaczy i marce rozpoznawalnej w całym kraju, może skorzystać z oferty, jaką wysunęło po raz kolejny toruńskie Radio Sfera, działające przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika.

We wtorek 24 marca o godzinie 19.00 w tzw. „kujowni” Domu Studenckiego nr 8 przy ul. Gagarina 17 odbędzie się bowiem nabór do redakcji Radia Sfera, na który powinni przybyć wszyscy zainteresowani karierą dziennikarza radiowego. Oferta Sfery jest bowiem warta uwagi.

Chociaż dziennikarze Sfery nie zarabiają przysłowiowych kokosów, mało tego – wcale nie zarabiają na swojej pracy, to mogą oni zdobyć cenne doświadczenie w branży. Sfera korzysta z profesjonalnego studia nagrań Sferax, wyposażonego w wysokiej klasy sprzęt audio, konsoletę oraz komputery z oprogramowaniem koniecznym do nadawania audycji. Po praktykach w takim studiu nagraniowym przyszły dziennikarz nie przeżyje szoku wkraczając do siedzib ogólnopolskich komercyjnych stacji radiowych.

Prócz obsługi sprzętu starsi redaktorzy będą służyć również pomocą z zakresu niełatwej sztuki zdobywania i przygotowywania informacji na potrzebę radia. Dla tych, którzy uważają, że ich dykcja nie pozwala na pracę na antenie, przygotowano specjalną ofertę – zajęcia z dykcji prowadzone przez emerytowanego aktora teatru im. W. Horzycy Witolda Tokarskiego.

Radio Sfera to obecnie największa stacja rodem z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Istnieje od już od 1996 roku, kiedy to połączyły się dwie konkurujące ze sobą rozgłośnie studenckie. Przełom w historii Sfery nastąpił w roku 2001. Toruńskie radio śmiałym krokiem zadebiutowało w internecie, dzięki czemu krąg jego słuchaczy przestał ograniczać się do osób przebywających w akademikach, gdzie głównie słychać audycje Sfery.

Dzisiaj Radio Sfera to rozgłośnia o mało popularnym we współczesnym społeczeństwie profilu, przez co zyskuje miano ambitnej stacji radiowej. Nadaje starannie wyselekcjonowaną muzykę i nie ogranicza się jedynie do jednego gatunku. Od jazzu przez rock po metal – każdy znajdzie coś dla siebie. Przede wszystkim jednak Sfera promuje rodzimych wykonawców, często pomijanych w stacjach komercyjnych. Ponadto patronuje wielu koncertom i wydarzeniom kulturalnym w mieście oraz przygotowuje relacje „na żywo”.

Ci, którzy nie będą mogli wybrać się 24 marca do Domu Studenckiego nr 8, a chcieliby spróbować swoich sił w dziennikarskim fachu, mogą przez cały rok zgłaszać się osobiście w siedzibie Sfery bądź poprzez adres e-mail: rekrutacja@sfera.umk.pl

 

[Kamil Zagrabski]

 

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama