Mój Toruń: Główna » Aktualności » Jazzowe lato

Jazzowe lato 

Koncerty jazzowe to w Toruniu niestety rzadkość. Dlatego wielu ludzi ucieszy nowa impreza zatytułowana Artus Jazz Festiwal, która, miejmy nadzieję, wpisze się na stałe w toruński kalendarz kulturalny.

Festiwal potrwa całe lato i w tym czasie odbędzie się sześć koncertów – wszystkie na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego. Jako pierwsi, 6 lipca, zagrają razem David Yengibarjan, Adam Bałdych, Nikola Kołodziejczyk, Maciej Szczyciński i Michał Bryndal oraz orkiestra smyczkowa Storyboard.

Na szczególną uwagę wśród tych artystów zasługuje Yengibarjan – kompozytor i wirtuoz akordeonu, ceniony za niepowtarzalny i oryginalny styl, w którym słychać elementy żydowskiego i armeńskiego folku, tanga i jazzu. Ten Ormianin mieszkający w Budapeszcie wraz z pozostałymi solistami będą uzupełniać niezwykłe brzmienie Storyboard – zespołu, który w swych występach łączy żydowskie, polskie i orientalne tradycje muzyczne. Początek tej uczty dla duszy i ucha o godz. 19.00. Na kolejnych koncertach zagrają m.in. Nicole Mitchell Quartet, Straszni Panowie Trzej i Muniak Quartet.

[MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama