Mój Toruń: Główna » Aktualności » Jest generalny wykonawca Toruń Plaza

Jest generalny wykonawca Toruń Plaza 

Jest generalny wykonawca Toruń Plaza

We wtorek, 3 sierpnia, została podpisana umowa pomiędzy Plaza Centers – jednym z największych developerów centrów handlowo-rozrywkowych w Europie Środkowej i Wschodniej – i firmą budowlaną KARMAR SA. Prace budowlane przy realizacji centrum Toruń Plaza rozpoczną się jeszcze w sierpniu tego roku.

W ciągu czternastu lat działalności deweloperskiej w Europie Plaza zrealizowała 30 obiektów w Polsce, na Węgrzech, w Czechach i na Łotwie. Toruńskie centrum będzie dziesiątym centrum handlowo-rozrywkowym zrealizowanym w Polsce.

- Nasze tegoroczne realizacje centrów w Suwałkach i Zgorzelcu okazały się sporym sukcesem. Widzimy poprawę nastrojów zarówno po stronie konsumentów jak i najemców – komentuje Agnieszka Cymerman, Dyrektor Działu Najmu Plaza Centers (Poland) – Toruń jest miastem o dużym potencjale gospodarczym z bardzo liczną populacją studentów i rozwiniętą turystyką. Jest tutaj duży popyt na nowoczesną powierzchnię handlową i rozrywkową – dodaje.

Toruń Plaza to 40 000 metrów kwadratowych powierzchni handlowej (GLA), 140 sklepów i punktów usługowych oraz około 1200 miejsc parkingowych. Całkowita powierzchnia projektu to 74 500 metrów kwadratowych. Wartość podpisanego kontraktu na wykonanie wszystkich robot budowlanych wynosi około 80 milionów złotych (20 milionów euro). Inwestycja w Toruniu, zgodnie z podpisanym kontraktem, ma być oddana do użytku w listopadzie 2011 roku.

Jest już wynajęte 40% powierzchni toruńskiego centrum. Wśród najemców znajdują się takie marki jak H&M, Kappahl, Camaieu, Orsay, Rossmann czy Douglas. Część rozrywkowa to 8 sal multipleksu należącego do największego operatora kinowego w Polsce – Cinema City oraz centrum rozrywki Fantasy Park.

KARMAR SA jest stałym i sprawdzonym partnerem Plaza Centers – firma, jako generalny wykonawca, była odpowiedzialna za tegoroczną realizację projektu centrum Zgorzelec Plaza. KARMAR SA działa na polskim rynku od 1991 roku, firma zrealizowała w tym czasie 54 projekty budowlane o powierzchni ponad miliona metrów kwadratowych.

[MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama