Mój Toruń: Główna » Aktualności » Jest teren dla Toruń Plaza

Jest teren dla Toruń Plaza 

Plaza
W czwartek, 16 kwietnia, firma Plaza Centers oficjalnie odebrała teren dawnego stadionu Apatora, na którym powstanie nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe o wartości 100 milionów Euro. Grunt przy ulicy Broniewskiego przeszedł dzisiaj gruntowną inspekcję, zakończoną oficjalnym przekazaniem w ręce inwestora. Kolejnym krokiem będzie wybór generalnego wykonawcy projektu. Rozpoczęcie budowy planowane jest jeszcze w 2009 roku.

Toruń Plaza otworzy swoje drzwi dla klientów już w 2011 roku. Obiekt będzie miał
42 000 mkw powierzchni handlowo-usługowej. Prowadzimy już rozmowy z najemcami – mówi Agnieszka Cymerman, Dyrektor Działu Najmu Plaza Centers Polska –  Na dzień dzisiejszy podpisane zostały umowy najmu na 36% powierzchni obiektu – dodaje.

W centrum znajdą się m.in. delikatesy Delima, sklepy odzieżowe H&M i KappAhl, perfumeria Douglas, ekskluzywny sklep z obuwiem Venezia oraz liczne marki młodzieżowe i sportowe. Oprócz tego odwiedzający będą mieli do dyspozycji kawiarnie, restauracje oraz dużą część rozrywkową, czyli kompleks Fantasy Park z kręgielnią, klubem muzycznym oraz placem zabaw dla dzieci.

Zgodnie z  porozumieniem podpisanym z urzędem miasta Toruń inwestor, zajmie się także modernizacją infrastruktury w pobliżu centrum. Plaza Centers wyremontuje ulicę Broniewskiego na odcinku od Reja do Szosy Okrężnej oraz fragment ulicy Fałata pomiędzy ulicami Reja i Broniewskiego. Natomiast Szosa Okrężna otrzyma nową drugą jezdnię.
Toruń Plaza wybuduje Plaza Centers – jeden z wiodących developerów komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma wybudowała już 26 obiektów w Europie, z czego 7 w Polsce. Do końca 2012 roku zrealizuje w naszym kraju inwestycje o wartości ponad miliarda złotych. Znacząca część tej sumy zostanie zainwestowana właśnie w Toruniu.

[MT]

 

 

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama