Mój Toruń: Główna » Aktualności » Koncert poświęcony twórczości Jacka Kaczmarskiego

Koncert poświęcony twórczości Jacka Kaczmarskiego 

Jacek_Kaczmarski[1]

19 kwietnia 2008, godzina 19.00 – SKPT „Od Nowa” W spotkaniu, jak co roku, biorą udział miłośnicy twórczości Kaczmarskiego, muzycy-amatorzy, którzy sami wykonują Jego utwory. Są to w pierwszej kolejności studenci UMK a także toruńscy harcerze i uczniowie. Pojawią się też osoby spoza Torunia, m. in. goście z Warszawy, Poznania, Skarżyska-Kamiennej. W tegorocznej edycji wystąpi 22 wykonawców.

Studencki Krąg Instruktorski ZHP przy UMK zaprasza na V edycję Koncertu poświęconego twórczości Jacka Kaczmarskiego – poety i pieśniarza zmarłego w kwietniu 2004 r. Ideą Koncertu jest przybliżenie i popularyzacja twórczości Barda oraz uczczenie w ten sposób Jego pamięci.

Koncert zaplanowany jest na około trzy godziny w trakcie, których wykonane będą piosenki Jacka Kaczmarskiego oraz tria Karczmarski-Łapiński-Gintrowski. Obok utworów „sztandarowych” i najbardziej popularnych w repertuarze znajdzie się również duża liczba tekstów mniej znanych, pisanych w latach 90., aż po utwory z ostatniego muzycznego programu poety (2000 r.). Uzupełnieniem piosenek i integralną częścią spotkania jest pokaz slajdów, projekcja fragmentów filmów oraz wypowiedzi Jacka Kaczmarskiego.

Koncerty z roku na rok skupiają coraz większą publiczność. W tym roku spodziewamy się ponownie  na widowni blisko 500 osób (największym ograniczeniem jest tu pojemność sali).

Wstęp wolny – na podstawie bezpłatnych wejściówek, do odbioru w SKPT „Od Nowa” od 14 kwietnia 2008.

Organizatorem i pomysłodawcą koncertów jest Studencki Krąg Instruktorski ZHP przy UMK – jednostka organizacyjna ZHP HUFIEC TORUŃ skupiająca harcerzy, instruktorów ZHP i sympatyków harcerstwa studiujących na UMK. Koncert jest inicjatywą społeczną non-profit. Wszyscy wykonawcy i organizatorzy pracują i występują jako wolontariusze.

Tegoroczna edycja Koncertu nie mogłaby się odbyć bez hojnego wsparcia toruńskich firm i instytucji. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Torunia – Michał Zalewski, natomiast sponsorem głównym przedsięwzięcia jest Wydział Kultury Urzędu Miasta Torunia.

 

[MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama