Mój Toruń: Główna » Aktualności » Konkursowe zmagania skrzypków

Konkursowe zmagania skrzypków 

Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy “Toruń 2007″ zagości w dniach 11 – 19 listopada w Dworze Artusa. Podobne zmagania z udziałem profesjonalnych skrzypków z całego świata mają odbywać się u nas co trzy lata. Uczestnicy z 13 państw, m.in. z Kanady, Japonii, Holandii, Rosji, Chin i oczywiście Polski zmierzą się ze sobą w kilku etapach.

Na początek będzie to 50-minutowy recital. W drugim etapie, do którego przejdzie już tylko 12 osób, każdy skrzypek wykona wybraną sonatę lub Partitę, natomiast sześciu finalistów będzie miało do wyboru pięć koncertów na skrzypce i orkiestrę, m.in. kompozycje J. Brahmsa, P. Czajkowskiego i K. Szymanowskiego. Zwycięzca otrzyma główną nagrodę w wysokości 10.000 USD i Astrolabium Mikołaja Kopernika. Laureaci drugiego i trzeciego miejsca otrzymają odpowiednio 5000 USD i 3000 USD. 19 listopada konkursowe zmagania zakończy koncert laureatów.

Toruń
Przybyła na pokazy publiczność również może liczyć na cenne nagrody. Karnety wstępu na imprezy organizowane w Dworze Artusa w przyszłym roku oraz nagrody pieniężne to “fanty”, które można zdobyć w dwóch konkursach. Pierwszy – na recenzję, wywiad, artykuł lub felieton dotyczący Konkursu Skrzypcowego, drugi to konkurs fotograficzny pt. “Zatrzymane w kadrze”. Prace można składać do 30 listopada.

 

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama