Mój Toruń: Główna » Aktualności » Konsultacje czas zacząć! – Europejska Stolica Kultury 2016

Konsultacje czas zacząć! – Europejska Stolica Kultury 2016 

Od dzisiaj rusza debata na temat szeroko rozumianej działalności Torunia w walce o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Aby starania o to miano miały jakikolwiek sens, do przygotowań muszą włączyć się różne grupy społeczne.

Właśnie dlatego magistrat postanowił zorganizować konsultacje środowiskowe, które potrwają do początku lipca. Na pierwszy ogień pójdą osoby zajmujące się sportem, czyli członkowie klubów sportowych, promotorzy różnych dyscyplin i animatorzy aktywnego życia (spotkanie w Baju Pomorskim o godz. 18.00).

Następnego dnia o zaprezentowanie swoich pomysłów na skuteczną promocję Torunia, zostaną poproszeni dyrektorzy hoteli, hosteli oraz pensjonatów, a także gospodarstw agroturystycznych (Hotel Filmar, godz. 15.00). W czwartek, znów w Baju Pomorskim (godz.18.00), wypowiedzą się pedagodzy, organizatorzy kółek zainteresowań, przedstawiciele szkół publicznych i prywatnych oraz językowych. W późniejszych terminach swoje zdanie o tym, co powinna zawierać linia programowa toruńskiej kandydatury, wypowiedzą się biznesmeni, artyści, naukowcy oraz organizatorzy różnych imprez i wydarzeń kulturalnych.

[MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama