Mój Toruń: Główna » Aktualności » Korty prawie gotowe

Korty prawie gotowe 

[lusi - sxc]

Dobiega końca budowa krytych kortów tenisowych MOSiR na toruńskiej Skarpie. Inwestycja jest nie tylko dużą gratką dla miłośników tenisa, ale także szansą na rozwój turnieju Bella Cup.

Prace na hali kortów tenisowych dobiegają końca. Zostały nam do ukończenia roboty malarskie i posadzki. Kończymy fugowanie klinkieru, malowanie elewacji oraz sprzątamy – mówi kierownik budowy z firmy Fijałkowski Edward Sienkiewicz. – Do końca maja hala będzie gotowa.

W liczącej 2,8 tys. metrów kwadratowych hali treningowej będą cztery korty, miejsca siedzące na trybunach oraz zaplecze socjalne i biurowe o powierzchni 463 metrów kwadratowych.

To kolejna inwestycja miasta w kompleksie kortów na Skarpie, oddanych do użytku wiosną 2010 roku. Nowoczesny obiekt w sąsiedztwie lasu zastąpił korty w centrum miasta, likwidowane w związku z planowaną budową sali koncertowej na Jordankach. Obejmuje 9 kortów tenisowych z nawierzchnią ceglaną, 1 kort z trawą syntetyczną, kort centralny z trybunami, ściankę treningową, szatnię z prysznicami, restaurację i parking na ponad 100 miejsc. Inwestycja kosztowała ponad 7 mln zł.

Na Skarpie powstaje jeden z ciekawszych ośrodków tenisowych w Polsce – mówi dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Torunia Jarosław Więckowski.

Od sierpnia 2012 roku na terenie kompleksu powstaje zadaszona hala, która umożliwi miłośnikom tenisa grę przez okrągły rok. Jej dach jest wsparty na 12 łukach z drewna klejonego, pokrytego blachą tytanowo-cynkową. W środku pomieści cztery pełnowymiarowe korty tenisowe z nawierzchnią posiadającą certyfikat ITF w kategorii 1 bądź 2, tzn. “wolne” lub “średnio wolne”. Dzięki temu w hali będzie można rozgrywać turnieje zgodnie z międzynarodowymi przepisami gry w tenisa.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest Firma Budowlana Fijałkowski Sp. z Torunia, która wygrała przetarg oferując wykonanie obiektu za ok. 4,5 mln zł. Budowa ma być zgodnie z planem zakończona 31 maja 2013 roku.

[Urząd Miasta / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama