Mój Toruń: Główna » Aktualności » Książka na wiosnę

Książka na wiosnę 

Już po raz piąty w grodzie Kopernika, w dniach 24- 26 kwietnia, odbędzie się Toruński Kiermasz Książek Wiosna Wydawców 2007. Tradycyjnie wydawcy zaprezentują się w Auli Głównej UMK. Organizatorzy zapowiadają także liczne imprezy towarzyszące, takie jak spotkania autorskie, koncert poezji śpiewanej czy wystawa “Najpiękniejsze książki niemieckie”.

Organizatorem Toruńskiego Kiermaszu Książek, nad którym patronat objął Rektor UMK, jest Biuro Promocji i Dystrybucji Wydawnictw Naukowych UMK. W tym roku w ciągu trzech dni swe publikacje zaprezentuje blisko 35 wydawców. Równocześnie odbędą się liczne spotkania autorskie. We wtorek, 24 kwietnia, Torunianie będą mieli możliwość porozmawiania m.in. z Barbarą Szczepułą, autorką książki “Dziadek w Wermahcie”, a także obejrzenia prezentacji o możliwościach druku cyfrowego. Atrakcją drugiego dnia targów będzie z pewnością koncert poezji śpiewanej ks. Jana Twardowskiego w wykonaniu zespołu Krakowskie Przedmieście, który rozpocznie się o godz.16.00. Z kolei w czwartkowe południe organizatorzy zapraszają na spotkanie z Jackiem Bierutem, autorem powieści “PiT” i laureatem nagrody Fundacji Kultury za 2007 rok. Tego dnia będzie miała również miejsce promocja książki “Zrozumieć samotność. Studium interdyscyplinarne” (Wydawnictwo UMK). Tegorocznej Wiośnie Wydawców towarzyszy wystawa “Najpiękniejsze książki niemieckie”.

To tylko niektóre propozycje, jakie dla mieszkańców grodu Kopernika przygotowało Biuro Promocji i dystrybucji Wydawnictw Naukowych UMK. Szczegółowy plan spotkań i bliższe informacje można znaleźć na stronie: www.tkk.umk.pl

[MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama