Mój Toruń: Główna » Aktualności » Kto zagra w sali na Jordankach?

Kto zagra w sali na Jordankach? 

[Fot: UM Toruń]

Mimo że do otwarcia wielofunkcyjnej sali koncertowej na Jordankach w Toruniu pozostało jeszcze sporo czasu, trwają już prace nad programem artystycznym. Są już pierwsze rozmowy, deklaracje, listy intencyjne i artystyczne ustalenia. Ruch widać także na budowie.

Oto kilka szczegółów niektórych cykli wydarzeń, które mają przyciągnąć do sali koncertowej na Jordankach publiczność spragnioną rozrywki na wysokim poziomie.

Giganci gitary.
Seria koncertów pomyślana jako prezentacja dokonań najciekawszych współczesnych gitarzystów. I to nie tylko polskich, ale również zagranicznych. Podobnie jak oni nie zamykają się ze swoją twórczością w jednym gatunku, również CKK Jordanki chce pokazać przy tej okazji przekrój różnych rodzajów i stylów muzycznych. Od rocka aż po jazz.

Rock w filharmonii.
Z orkiestrami symfonicznymi nagrywały swoje płyty największe gwiazdy muzyki rozrywkowej z Deep Purple na czele. Wielu polskich wykonawców również pokusiło się o to, aby poszerzyć swoje dyskografie o tego typu wydawnictwa. Wkrótce taka niezapomniana fuzja rocka i muzyki symfonicznej czeka nas również w Toruniu.

Jordanki unplugged.
Cykl koncertów, podczas których artyści grają wyłącznie na instrumentach akustycznych, wymyśliła pod koniec lat 80. stacja MTV. Do dziś odbyło się ich już kilkadziesiąt. Cześć z nich zarejestrowano i wydano na płytach. Akustycznie granie często zmusza artystów do przearanżowania swoich kompozycji, co daje zaskakujące efekty.

Szczególnie w przypadku cyklu “Rock w filharmonii” stawiamy na współpracę z Toruńska Orkiestrą Symfoniczną. Z powodzeniem mogłaby wystąpić z zaproszonymi wykonawcami, tak jak to zrobiła przy okazji toruńskiego koncertu José Carrerasa – mówi Grzegorz Grabowski, prezes CKK Jordanki. – Nie wykluczamy też prezentacji zupełnie premierowego materiału, który mógłby narodzić się w naszej sali.

Tymczasem na budowie sali koncertowej praca wre. Ciężarówki codziennie wywożą tony piasku z wykopu pod fundamenty. Wykop główny jest już prawie gotowy. Zakończono też wykonanie kotew zewnętrznych. Cały czas trwa wbijanie pali, wylewany jest tzw. beton chudy pod płytę denną i powstaje trzeci odcinek kanalizacji deszczowej. Na placu pojawiły się też dwa żurawie.

[UM Toruń / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama