Mój Toruń: Główna » Aktualności » Lato kinomaniaków czyli 13 Festiwal Filmowy i Artystyczny “Lato Filmów”

Lato kinomaniaków czyli 13 Festiwal Filmowy i Artystyczny “Lato Filmów” 

7 lipca rusza 13 Festiwal Filmowy i Artystyczny “Lato Filmów”. To już trzecia edycja tej imprezy w grodzie Kopernika i po raz kolejny zapowiada się bardzo ciekawie. Wielbiciele kina będą mogli obejrzeć ponad 200 filmów w różnych kategoriach (m.in. Panorama Kina Światowego, filmy wg scenariuszy Józefa Hena, kino kobiece) zarówno fabularnych, jaki i dokumentalnych, najnowszych i nieco starszych.

Projekcje będą odbywały się w trzech punktach: w kinie Orzeł, w teatrze Baj Pomorski oraz na wolnym powietrzu w otoczeniu gotyckich murów Ratusza Staromiejskiego. “Lato Filmów” to jednak coś więcej niż tylko kino, to również przedstawienia teatralne, koncerty, warsztaty filmowe i spotkania z ludźmi pracującymi po obu stronach kamery.

Ważną częścią Festiwalu będzie również wybór najlepszych produkcji niezależnych, etiudy studenckiej oraz filmu z najlepszym scenariuszem. Pokazy potrwają do 15 lipca. Dzień wcześniej na Starym Mieście zagra Richard Bony, amerykańska gwiazda jazzu, reggae i world music. Dokładny program imprezy dostępny na stronie http://www.latofilmow.pl

[MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama