Mój Toruń: Główna » Aktualności » Majdany na finiszu

Majdany na finiszu 

[MZD]

Przebudowa ulicy Majdany dobiega końca. Zgodnie z umową powinna się ona zakończyć w czerwcu, jednak pod koniec maja ulica ma być udostępniona do ruchu . Swój wygląd zmienił odcinek liczący około 400 metrów tj. od pętli przed tarasem widokowym, do skrzyżowania z ulicą Kujawską. Drogowcy ułożyli nową nawierzchnię bitumiczną, wybudowali kanalizację sanitarną i odwodnienie. Powstały miejsca do parkowania. Trwają ostatnie roboty brukarskie. Do wykonania pozostało jeszcze oznakowanie poziome i pionowe.

W ramach inwestycji wyremontowany został również mostek nad Małą Wisełką. W trakcie prowadzonych prac rozebrano ustrój nośny obiektu, wypiaskowano jego stalowe elementy i zabezpieczono je powłoką antykorozyjną. Przebudowano przyczółki. wykonano wszystkie podpory pod mostek, zabetonowany został ustrój nośny, powstały płyty najazdowe od strony Kępy Bazarowej i od strony ul. Kujawskiej. Na obiekcie trwają roboty wykończeniowe.

Warto wiedzieć:

Po zakończonych pracach Majdany będą miały charakter ciągu pieszo-jezdnego. Dopuszczony będzie tam ruch aut, o masie nie przekraczającej 20 ton. Zostanie tam ustanowiona strefa zamieszkania, czyli pieszy będzie miał pierwszeństwo, a obowiązująca w tym miejscu prędkość to 20 km/h.

[MT/MZD]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama