Mój Toruń: Główna » Aktualności » Majówka na defiladzie lub w lesie

Majówka na defiladzie lub w lesie 

Stadion żużlowy Toruń

Chociaż w tym roku tzw. “długi weekend” jest wyjątkowo krótki, to jednak warto spędzić go inaczej, niż każdy inny. Jeżeli koniecznie chcemy pozostać w mieście, a nie udać  się gdzieś w plener na tradycyjny piknik, możemy wybrać jedną z dwóch propozycji – skorzystać z zaproszenia Prezydenta Torunia …

 

… Michała Zaleskiego i przewodniczącego Rady Miasta Waldemara Przybyszewskiego do wzięcia udziału w obchodach Święta Flagi Państwowej i Konstytucji Trzeciego Maja lub pojechać na Barbarkę, gdzie na mieszkańców czekać będą liczne atrakcje.

Mimo że majowa wyprawa do lasu nie powinna kojarzyć się z obecnością dziesiątek obcych osób, to jednak organizowane co jakiś czas wydarzenia na Barbarce regularnie przyciągają Torunian.

Tym razem w Osadzie Leśnej możemy spędzić początek majowego weekendu. Impreza rozpocznie się o godzinie 12.00 w piątek, powitaniem gości i podsumowaniem zakończonych właśnie remontów infrastruktury Osady Leśnej. Całość zakończy występ zespołu “Kurek band” o godzinie 17.00.

W międzyczasie uczestnicy pikniku będą mogli wziąć udział w pokazach gancarstwa, chodzenia na szczudłach i towarzyszących temu zmaganiach, takich jak wyścigi familijne czy konkursy zręcznościowe, przejechać się bryczką oraz usmażyć kiełbaski na przygotowanym przez organizatorów ognisku. Ponadto będzie można zagrać w minigolfa, twistera oraz koło fortuny.

Dla amatorów parku linowego zaplanowano promocyjne ceny biletów – ulgowy 10 zł, normalny 15 zł. Warto pamiętać, że ilość miejsc parkingowych w Osadzie Leśnej jest ograniczona, mile widziani będą więc goście korzystający np. z rowerów.

Następnego dnia możemy np. wybrać się na Rynek Staromiejski, gdzie w sobotę odbędą się uroczystości z okazji Święta Flagi Państwowej , a w niedzielę – Konstytucji Trzeciego Maja.

Obchody zainaugurowane zostaną o godzinie 10.00 wciągnięciem flagi na maszt, odegraniem hymnu państwowego, przemówieniami i defiladą wojskową.

Trzeciego Maja celebrację rozpocznie składanie kwiatów pod tablicą upamiętniającą protest mieszkańców Torunia przeciwko stanowi wojennemu. Następnie w południe JE ks. bp. Andrzej Suski odprawi mszę świętą za Ojczyznę. O 13.30 odbędą się uroczystości wojskowe, a o 17.00  koncert w ramach festiwalu “Probaltica”.

Tego dnia odbędzie się również pierwszy mecz Unibaxu Toruń na nowym stadionie, którzy poprzedzony zostanie majówkowym piknikiem. Takiej okazji nie powinni przegapić fani czarnego sportu w naszym mieście.

Osoby zainteresowane spędzeniem tego weekendu w gronie przyjaciół lub rodziny powinny udać się raczej w bardziej ustronne miejsca. Można więc przejść się na spacer do parku na Bydgoskim Przedmieściu lub rzadko uczęszczanym lewym brzegiem Wisły.

[Kamil Zagrabski]

 

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama