Mój Toruń: Główna » Aktualności » Mama-Tata-Rodzina, czyli list w sprawie oznakowania miejsc parkingowych

Mama-Tata-Rodzina, czyli list w sprawie oznakowania miejsc parkingowych 

Parking - Centrum Handlowe Bielawy Toruń

Na parkingach toruńskich galerii handlowych bez trudu można znaleźć specjalnie oznakowane miejsca dla inwalidów, ostatnio jednak większe centra poszły o krok dalej, i wyznaczyły tzw. miejsca rodzinne, są one szersze od zwykłych miejsc, umożliwiają więc swobodne otwarcie drzwi i wypięcie dziecka z fotelika.

Od jednego z naszych czytelników otrzymaliśmy list z prośbą o interwencje w sprawie oznakowania miejsc parkingowych przy Centrum Handlowym Bielawy.

… bardzo ucieszyłem się, że kolejna galeria handlowa w naszym mieście wprowadzając nowe oznakowanie miejsc parkingowych staje się bardziej prorodzinna, niestety po zaparkowaniu na świeżo wymalowanym miejscu dowiedziałem się, że jako “tata” jestem dyskryminowany przez centrum handlowe, napis pod znakiem mówi przecież wyraźnie: “2 miejsca dla matek z dziećmi”. Matką z dzieckiem nie byłem, więc znalazłem sobie z synem inne – nieuprzywilejowane miejsce …

W imieniu czytelnika skontaktowaliśmy się z zarządem centrum, po krótkim czasie otrzymaliśmy odpowiedź:

…w trosce o naszych klientów, informuję iż w dniu wczorajszym zostały zamontowane nowe oznaczenia miejsc postojowych na parkingu wokół naszego Centrum Handlowego…
Oznakowanie parkingu - "przed"
Oznakowanie parkingu - "po"

Poprzednia informacja, która była umieszczona pod znakiem, tj. “2 miejsca dla matek z dziećmi” została zamieniona na “2 miejsca dla rodzin z dziećmi“, miejmy nadzieję, że taka reakcja zarządu centrum rozwiała wszystkie wątpliwości w tej sprawie.

[MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama