Mój Toruń: Główna » Aktualności » Manchester podbije Opole?

Manchester podbije Opole? 

manchester Toruń

Toruńska grupa muzyczna Manchester, założona niespełna 3 lata temu, ma szansę na zdobycie dwóch nagród na jednym z największych muzycznych festiwali w Polsce – 46.  Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Zespół może wywalczyć statuetki w kategoriach “Płyta roku” i “Debiut roku”. Zwycięzców wybiorą internauci głosujący poprzez stronę www.superjedynki.tvp.pl

Obok Manchesteru do walki o nagrody stają uznani artyści, co oznacza wyrównany pojedynek, w którym przyda się każdy oddany głos

Manchester powstał 18 marca 2006 roku w Toruniu i szybko zdobył sobie sympatię fanów, nie tylko tych z rodzimego miasta. W 2007 roku toruński skład zagrał m.in. w Jarocinie a także wziął udział w programie MTV Rockuje. Nobilitacją był również występ w studiu imienia Agnieszki Osieckiej, gdzie z okazji 50. rocznicy śmierci Grzegorza Ciechowskiego Manchester zagrał własne aranżacje znanych przebojów Republiki.

Rok później zespół zwyciężył na festiwalu TOPtrendy, gdzie zdobył trzy nagrody (główną, publiczności i internautów) za singiel “Dziewczyna gangstera”. Przez wielu został okrzyknięty najlepiej rokującą grupą muzyczną regionu i zyskał ogromną popularność. Obecnie w planach mają szereg koncertów. W samym czerwcu zagrają ich aż 10, w tym jeden, być może najważniejszy, w Opolu.

Dziś Manchester gra w składzie: Maciek Tacher (wokal i klawisze), Sławek Załeński (gitara), Darek Załeński (gitara), Radek Kaźmierkiewicz (gitara basowa) i Karol Ułanowski (perkusja). Jak można przeczytać na oficjalnej stronie www.manchester.art.pl, toruńscy artyści grają brit-pop z domieszką punk-rocka, a ich teksty w głównej mierze dotykają szeroko omawianych w muzyce relacji damsko-męskich.

W Opolu toruńska grupa zawalczy o nagrodę za debiut roku z Mariką, wokalistką występującą gościnnie na wielu składankach i znaną obecnie głównie z utworu “Masz to” i zespołem Pectus, którego singiel  “To, co chciałbym ci dać” regularnie puszczany jest przez największe rozgłośnie radiowe w kraju i ze względu na swoją rozpoznawalność ma szansę przynieść Pectusowi zwycięstwo w tej kategorii.

O miano najlepszej płyty roku Manchesterowi przyjdzie zmagać się z Ewą Farną, szesnastoletnią piosenkarką pop-rockową oraz dwukrotnie starszym raperem Tede, któremu wielu wieszczyło koniec kariery, a który swoim krążkiem “Ścieżka dźwiękowa” wyraźnie dał znać, że jego głos na polskiej scenie hip-hopowej wciąż się liczy.

Przypomnijmy, że głosować można jeszcze tylko przez kilka dni za pośrednictwem strony internetowej festiwalu www.superjedynki.tvp.pl. Laureatów poznamy podczas koncertu Superjedynek 13 czerwca o godzinie 20.15. Warto też pamiętać, że już za kilka tygodni Manchester będzie miał szansę na Bursztynowego Słowika i nagrodę publiczności festiwalu w Sopocie.

[Kamil Zagrabski]

 

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama