Mój Toruń: Główna » Aktualności » Mercedesy w Toruniu

Mercedesy w Toruniu 

zlot mercedesa

Od 30 kwietnia do 2 mają Torunianie będą mieli niecodzienną okazję zobaczenia samochodów z najwyższej półki. Do Torunia zjadą bowiem właściciele aut uważanych przez wielu za najbardziej ekskluzywne i reprezentacyjne – mercedesów. Kto choć raz marzył, aby w jednym miejscu ujrzeć dziesiątki, dopieszczonych przez swoich właścicieli, samochodów tej marki powinien wybrać się na organizowany przez Auto Mobil Klub Toruński zlot mercedesów.

Przez dwa dni każdy będzie mógł oglądać te cacka w akcji. Wyścigi, prezentacje mocy, konkursy na najładniejszy pojazd – organizatorzy przygotowali dla nas szereg atrakcji, między innymi organizowany jest także rajd turystyczny “Mercedes Rally Toruń 2009″ o Puchar Prezydenta Miasta Torunia.

Całość rozpocznie się w czwartek o godzinie 14.00 w hotelu “Róża Wiatrów”. Pięć godzin później będzie miała miejsce uroczysta kolacja połączona z integracją uczestników zlotu.

Właściwa część imprezy zacznie się natomiast kolejnego dnia, przejazdem pojazdów na Rynek Nowomiejski, gdzie o 9.00 ekipy wystartują do pierwszego odcinka Rajdu. W południe odbędą się konkursy zręcznościowe oraz próby dla chętnych. Dla fanów dużych prędkości i ryczących silników przewidziano, na godzinę 13.00, wyścigi na 1/8 mili, a dla tych, którzy nie przepadają za tego typu rozrywką, przygotowano niespodziankę – Mistrzostwa Polski w Rzucie Moherowym Beretem.

O 14.00 swoje umiejętności z zakresu driftingu zademonstrują nam Michał “Obebo” Przybylski i Tomasz Cieślak. Na kwadrans później zaplanowano natomiast gratkę dla maniaków tuningu  i nie tylko – prezentacja nowych modeli Mercedesa.

W międzyczasie trwać będą zmagania na kolejnych odcinkach Rajdu, a piątek zakończy biesiada uczestników zlotu.

Ostatniego dnia będzie miało miejsce ogłoszenie wyników Rajdu oraz wręczenie nagród dla najlepszych, w tym nagrody za Auto Zlotu czy Super Experta, a więc wyróżnienia dla najlepszego znawcy samochodów tej marki.

Ostateczny termin zgłaszania się do uczestnictwa w rajdzie mija 24 kwietnia. Zgłoszenia należy kierować na adres: Automobilklub Toruński, ul. Ducha Świętego 5 87-100 Toruń, e-mail: automobilklubtorunski@automobilklubtorunski.pl, tel. 0-56 62-283-61, fax: 0-56 622-86-91. Koszt uczestnictwa to 230 zł (w pełnym zakresie) lub 130 zł (jeden nocleg).  Ilość załóg mogących wystartować w rajdzie jest ograniczona do sześćdziesięciu, w przypadku większej ilości chętnych decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Więcej szczegółów dotyczących zlotu, kartę zgłoszeniową oraz regulamin imprezy można odnaleźć na stronie www.mercedes.automobilklubtorunski.pl

[Kamil Zagrabski]

 

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama