Mój Toruń: Główna » Aktualności » Miasto organizuje przetarg na prąd

Miasto organizuje przetarg na prąd 

[topfer - sxc]

Gmina Miasta Toruń ogłosiła wspólny przetarg na dostawę energii elektrycznej w 2014 roku. Razem z nami prąd będzie kupował Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Politechnika Łódzka i Politechnika Gdańska. Dzięki temu oszczędność na zakupie może sięgnąć nawet miliona złotych.

17 lipca 2013 r. w Collegium Maximum UMK Urząd Miasta Torunia, Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Politechnika Łódzka i Politechnika Gdańska podpisały w tej sprawie porozumienie. Dzięki wspólnemu zakupowi uda im się wynegocjować niższą cenę za prąd, co potwierdziła już tegoroczna i ubiegłoroczna współpraca między toruńskim uniwersytetem i gminą.

Praktyka wykazuje, że im więcej podmiotów kupuje prąd wspólnie, tym jest taniej. Cena zależy od wolumenu, a ten wspólnie jest znacznie większy. W ubiegłym roku przy wspólnym zakupie z UMK oszczędności przetargowe wyniosły ok. milion złotych, więc teraz, gdy do konsorcjum przyłączyła się Politechnika Łódzka i Gdańska, powinno się udać zaoszczędzić jeszcze więcej.

Z kolei w ubiegłym roku miasto przeprowadziło wspólne postępowanie przetargowe na dostawę energii elektrycznej nie tylko urzędu, ale także dla swoich jednostek organizacyjnych, komunalnych osób prawnych oraz niektórych spółek prawa handlowego z udziałem miasta (MZK sp. z o.o., MPO sp. z o.o., TTBS sp. z o.o., URBITOR sp. z o.o.). Dodatkowo w postępowaniu zeszłorocznym oraz tegorocznym uczestniczył Powiatowy Urząd Pracy. Teraz do tej grupy dołączy grupa Politechnika Łódzka i Politechnika Gdańska.

Prowadzącym postępowanie liderem jest Gmina Miasta Toruń. Wstępny szacunek zamawianej energii elektrycznej dla wszystkich uczestników kształtuje się na poziomie ok. 110 GWh/rok. W ubiegłym roku było to 67 GWh/rok, więc konsorcjum może wynegocjować korzystniejszą cenę.

Oferty należy składać do 21 października 2013 r. do godziny: 9:30 w Wydziale Gospodarki Komunalnej przy ul. Legionów 220 pokój nr 1 (sekretariat).

[UM / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama