Mój Toruń: Główna » Aktualności » Mistrzostwa Świata w Toruniu

Mistrzostwa Świata w Toruniu 

Hokej

Pomiędzy 11 a 17 kwietnia w Toruniu odbędą się Mistrzostwa Świata Seniorów Dywizji I Grupy B w Hokeju na Lodzie, w których uczestniczyć będą reprezentacje Polski, Ukrainy, Włoch, Wielkiej Brytanii, Holandii i Rumuni. W związku z tym wydarzeniem 28 stycznia do miasta przyjechały władze Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, aby wspólnie porozmawiać o organizacji imprezy.

W imieniu PZHL wizytę w Toruniu złożyli: Zenon Hajduga, Marek Bykowski, Leszek Lejczyk, Ryszard Molewski. Głownie skupiono się na temacie pozyskania środków na finansowanie całej imprezy poprzez dystrybucję biletów oraz efektywną kampanię reklamową, która ma przyciągnąć do Torunia fanów hokeja z całej Polski.

Spotkanie rozpoczęło się od wizytacji Tor-Toru. Następnie odbyły się rozmowy zwieńczone konferencją prasową, podczas której, o godzinie 13.00, podpisano porozumienie określające zakres kompetencji Torunia oraz PZHL podczas organizacji mistrzostw.

Miasto będzie musiało przede wszystkim zapewnić zawodnikom lodowisko zgodne z wszelkimi wymaganiami i standardami Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie oraz udostępnić akredytowanym dziennikarzom biuro prasowe.

Ponadto, Toruń będzie musiał pokryć koszty transportu zawodników, zakwaterowania, wyżywienia, opieki medycznej oraz zapewnienia bezpieczeństwa podczas imprezy. Władze Torunia muszą także zadbać o wykonanie identyfikatorów, przygotowanie pucharów oraz zaprojektowanie materiałów reklamowych.

Związek Hokeja na Lodzie opłaci między innymi sędziów niezbędnych do obsłużenia mistrzostw oraz sfinansuje kontrolę antydopingową. Warto pamiętać, że już podczas ubiegłorocznej wizytacji władz IIHF, pozytywnie oceniono stan przygotowań Torunia do organizacji zawodów.

Koszty organizacji imprezy szacowane są na kwotę 750 tys. zł. Pokryje je PZHL, Urząd Miasta i Urząd Marszałkowski. Ta niemała suma byłaby znacznym obciążeniem dla budżetu Torunia. Dlatego władze liczą na wysoką frekwencję podczas mistrzostw, która umożliwi pokrycie części wydatków z wpływów z biletów. Pomóc w osiągnięciu tego celu ma przygotowywana kampania reklamowa. Planuje się dotrzeć do kibiców hokeja na lodzie w całej Polsce na przykład poprzez ulotki rozdawane przez toruńskich fanów podczas spotkań ligowych TKH. Prócz tego władze wraz z PZHL wykupiły banery reklamowe.

Na razie nie są jeszcze znany ceny biletów. Można jednak przypuszczać, że nie będą one tanie. Impreza tej rangi rządzi się swoimi prawami, więc wejściówka na mecz nie będzie wcale wydatkiem rzędu kilku/kilkunastu złotych. Trzeba mieć nadzieję, że ceny nie odstraszą kibiców, i nie  zrezygnują oni z oglądania spotkań na żywo na rzecz relacji w mediach. Sprzedaż biletów będzie prawdopodobnie odbywała się poprzez internet.

W czasie rozgrywek zaplanowano dwie przerwy – 12 i 15 kwietnia. W pozostałe dni  odbywać będą się po trzy spotkania, w tym z udziałem reprezentacji Polski (zawsze o godzinie 20.00).

[Kamil Zagrabski]

 

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama