Mój Toruń: Główna » Aktualności » Mistrzowski Toruń

Mistrzowski Toruń 

[I, Michelangelo-36]

Po raz kolejny Toruń areną międzynarodowych zawodów. W 2015 roku w grodzie Kopernika odbędą się Halowe Młodzieżowe Mistrzostwa Europy Mężczyzn w Hokeju na Trawie.

Mistrzostwa rozgrywać się będą w Toruniu między 16 a 18 stycznia 2015. Udział w nich wezmą: Austria, Białoruś, Polska, Portugalia, Rosja, Szwajcaria, Szwecja i Turcja. Polska aplikacja wygrała m.in. z rosyjską, austriacka i portugalską. Decyzję o przyznaniu mistrzostw Toruniowi podjął Zarząd Europejskiej Federacji Hokeja na Trawie na swoim czerwcowym posiedzeniu. Aplikację w sprawie przyznania organizacji Halowych Mistrzostw Europy Mężczyzn w Hokeju na Trawie do lat 21 w 2015 roku złożył Klub Sportowy „Pomorzanin” w kwietniu.

To duże wyróżnienie dla Torunia. Kolejna impreza o zasięgu międzynarodowym odbędzie się w naszym mieście – mówi prezydent Torunia Michał Zaleski

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Hokeju na Trawie odbyły się w Toruniu po raz pierwszy w 1992 roku.

Nie pierwszy raz Toruń będzie gościł najlepszych sportowców z całego świata. Niedawno zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Szermierce. Wcześniej odbywały się Speedway Grand Prix, Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie seniorów i młodzieżowców, Puchar Europy w lekkiej Atletyce oraz Światowe Letnie Igrzyska Polonijne.

[Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji UMT / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama