Mój Toruń: Główna » Aktualności » Toruński most na międzynarodowej konferencji

Toruński most na międzynarodowej konferencji 

[Foto: MZD Toruń]

„Mosty łukowe w kulturze” pod takim hasłem rozpoczyna się dziś we Wrocławiu Międzynarodowa Konferencja o Mostach Łukowych (ARCH 2016). Toruński most gen. Elżbiety Zawackiej jest bohaterem tego wydarzenia, ponieważ tej niezwykłej budowli zostaną poświęcone aż 4 referaty.

Jest to duże wyróżnienie. Potwierdza to, że toruńska inwestycja jest szczególna nie tylko z uwagi na wielkość, ale również z punktu widzenia nowatorskich i odważnych rozwiązań, jakie zostały przy jej realizacji wykorzystane.

W referatach zostanie przedstawiona historia inwestycji, zostaną pokazane wszystkie innowacje, mowa będzie o fundamentowaniu mostu i montażu łuków -wylicza dr Krzysztof Wąchalski, projektant mostu i jeden z członków zespołu naukowego konferencji.

W konferencji biorą udział inżynierowie, naukowcy, przedstawiciele laboratoriów badawczych z całego świata.- To doskonała okazja do zaprezentowania tego, co udało się osiągnąć w dziedzinie jaką są mosty łukowe. Do pokazania nowych materiałów i technologii, jakie są stosowane w budowie mostów łukowych. Jest to wydarzenie bezprecedensowe, bo po raz pierwszy odbywa się w Polsce. Dlatego cieszę się, że toruński most odgrywa tak znaczącą rolę -dodaje Wąchalski.

Konferencja odbywa się w dniach 5-7 października na Politechnice Wrocławskiej. Dla uczestników tego międzynarodowego wydarzenia dostępna jest makieta toruńskiego mostu, która została ustawiona w miejscu obrad. Natomiast w sobotę (8.10) Toruń odwiedzi grupa uczestników konferencji, która będzie mogła zobaczyć nasze miasto i most „na żywo”.

Warto dodać, że poprzednie edycje Konferencji ARCH odbywały się w Wielkiej Brytanii, we Włoszech, Francji, Hiszpanii, Portugali, Chinach oraz Chorwacji.

[MZD Toruń / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama