Mój Toruń: Główna » Aktualności » Muzyczny weekend

Muzyczny weekend 

Prawdziwie muzyczna uczta zapowiada się w Toruniu w dniach 28-29 lipca. W sobotę o 18.00 w fosie zamku krzyżackiego zagrają Toruńskie Gwiazdy, a wśród nich CT, MGM i Manchester.

W trakcie imprezy zostaną ogłoszone wyniki plebiscytu na Nową Twarz, Zespół Roku oraz Płytę Roku – zwycięzcy tych trzech kategorii również pojawią się na scenie. Jako gwiazda wieczoru wystąpi Sławek Wierzcholski z Nocną Zmianą Bluesa. Tego samego dnia w katedrze św. Janów zabrzmią utwory Mozarta, Bacha, Berlina i Messiaena w wykonaniu organisty Floriana Pagitscha. Koncert ten, będący częścią Festiwalu Muzyka i Architektura, rozpocznie się o godz. 20.00.

Jeszcze atrakcyjniej zapowiada się niedziela. O 16.00 na Rynku Staromiejskim w Toruniu wystąpią laureaci „Impresji Artystycznych – Ciechocinek 2007”. Wszyscy wykonawcy to osoby niepełnosprawne, ale obdarzone ogromnym talentem muzycznym. W Toruniu zagrają swój ostatni z siedmiu koncertów w ramach tegorocznych Impresji – wcześniej wzięli udział w warsztatach wokalnych w Ciechocinku. Młodym artystom akompaniować będzie Orkiestra Filharmonii Bydgoskiej.

Wieczorem (godz. 20.00), w romantycznej scenerii ruin zamku krzyżackiego dla miłośników muzyki dawnej wystąpi formacja Ars Nova. W trakcie koncertu zabrzmią XVI-wieczne utwory zagrane na flety, lutnię, viola da gamba i cornamusę. Nieco inny klimat proponuje klub Jazzgod na Rabiańskiej. Zagra tam toruński saksofonista Darek Zaleśny z zaprzyjaźnionymi jazzmanami. Koncert Summertime w ramach jazzowych niedziel rozpocznie się o 19.30.

[MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama