Mój Toruń: Główna » Aktualności » Nagrody dla strażników

Nagrody dla strażników 

Dzisiaj (1.04.08) komendant Straży Miejskiej w Toruniu Wiesław Lewandowski oficjalnie podziękuje trzem strażnikom miejskim, którzy będąc poza godzinami służbowymi wykazali się obywatelską postawą, udzielając pomocy napadniętym mieszkańcom Torunia.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w godzinach wieczornych 28 lutego 2008 roku. Dwaj funkcjonariusze Straży Miejskiej w drodze do pracy na nocną zmianę zauważyli przy pl. Rapackiego dwóch mężczyzn szarpiących za ubranie przechodnia.

W wyniku podjętej interwencji strażnicy dokonali ujęcia dwóch sprawców napaści.

Drugie ze zdarzeń miało miejsce 23 marca 2008 roku. Około godziny 21.30 funkcjonariusz Straży Miejskiej, również będąc poza służbą, w trakcie przemieszczania się do komendy na nocną zmianę, zauważył przy ul. Zbożowej trzech mężczyzn bijących kierowcę taxi. W związku z zagrożeniem dla życia i zdrowia napadniętego mężczyzny funkcjonariusz postanowił udzielić pomocy poszkodowanemu. W wyniku podjętej interwencji strażnik zatrzymał najbardziej agresywnego napastnika oraz wezwał policję.

Na wyróżnionych strażników czekają zarówno listy gratulacyjne, jak i nagrody pieniężne. W spotkaniu weźmie również udział kierowcą napadniętej taksówki, który będzie chciał oficjalnie podziękować za udzieloną pomoc.

Na uwagę zasługuje fakt, że wszyscy nagrodzeni strażnicy pracują na co dzień w Wydziale Interwencyjnym Straży Miejskiej w Toruniu. Służą w nim specjalnie wyselekcjonowani funkcjonariusze, którzy w szczególny sposób są przygotowywani do podejmowania interwencji, podczas których może być zagrożone życie lub zdrowie mieszkańców naszego miasta.

[MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama