Mój Toruń: Główna » Aktualności » Nie zabieraj organów do nieba

Nie zabieraj organów do nieba 

Gazeta Pomorska propaguje ideę przeszczepów w nowej akcji społecznej “Nie zabieraj organów do nieba” Celem kampanii jest propagowanie idei przeszczepów poprzez zwiększenie świadomości społecznej problemu. Redakcja chce obalić stereotypy, dostarczać pozytywnych przykładów, nakłaniać do podejmowania samodzielnej inicjatywy, już w piątek do wydań magazynowych dołączony będzie formularz pisemnej deklaracji, którą każdy będzie mógł nosić w portfelu.

Akcja została zauważona i doceniona przez autorytety państwowe i lokalne, otrzymała również oficjalne wsparcie ministra zdrowia Zbigniewa Religi, prekursora przeszczepów w Polsce. Akcję poparł też prezydent Lech Wałęsa, który przygotowuje się do przeszczepu serca oraz Krzysztof Pijarowski – prezes stowarzyszenia “Życie po przeszczepie”, który sam od 1999 roku żyje z przeszczepioną wątrobą. W kampanii wziął udział prof. Marian Zembala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, który jako pierwszy w Polsce przeszczepił jednocześnie serce i płuca.
Cała akcja jest realizowana jest pod honorowym patronatem Ministerstwa Zdrowia.

Toruń

30 listopada (piątek) do całego nakładu wydania magazynowego Gazety Pomorskiej dołączone zostaną deklaracje zgody na przeszczep. Wypełnioną plakietkę każdy czytelnik będzie mógł nosić w portfelu jako zgodę na ratowanie cudzego życia.

Podobną deklarację można pobrać i wydrukować samemu:

Oświadczenie woli w formacie pdf
Oświadczenie woli w formacie doc

[MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama