Mój Toruń: Główna » Aktualności » Niedzielna akcja policji “Bezpieczna Droga”

Niedzielna akcja policji “Bezpieczna Droga” 

radiowoz[1]

W niedzielę (31.08.08) kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzą działania pod kryptonimem “Bezpieczna Droga”. W godzinach 14:00-22:00 na drogach krajowych przebiegających przez nasze województwo rozpoczną się policyjne kontrole. Sezon letnich urlopów dobiega końca. Oznacza to także, że przez kujawsko-pomorskie przejeżdżać będą urlopowicze, wracający z wypoczynku.

W czasie powrotów policjanci będą w sposób szczególny zwracać uwagę na bezpieczeństwo podróżujących. Akcja ta, ma na celu ograniczenie zdarzeń na drodze zwłaszcza tych, których finałem jest śmierć człowieka, ale również ujawnianie i reagowanie na przestępstwa i wykroczenia w ruchu drogowym.

Nieprzestrzeganie dozwolonej prędkości jazdy, niezapinanie pasów bezpieczeństwa, czy jazda w stanie nietrzeźwym są najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych. Drogi, na których prowadzone będą działania są najbardziej uczęszczanymi, które wybierane są przez podróżujących jako główne trasy powrotów.

Od początku roku do 25 sierpnia 2008r na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do  1176 wypadków, w których zginęło 187 osób, a 1495 osób zostało rannych. Policjanci odnotowali także 17619 kolizji.

Policja oczekuje również na sygnały od społeczeństwa dotyczące pijanych kierowców. W tym dniu na drogach będzie dużo więcej patroli dzięki temu mundurowi szybciej będą w stanie na  taki sygnał zareagować.

[źródło: KWP w Bydgoszczy]

 

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama