Mój Toruń: Główna » Aktualności » Niewybredni “wyłudzacze”

Niewybredni “wyłudzacze” 

Wyłydzacze
Do dwunastu lat więzienia może grozić zorganizowanej grupie oszustów, którzy wyłudzali różnego rodzaju towary w całej Polsce. W dniu 21 listopada br. kryminalni z toruńskiej sekcji do walki z przestępczością gospodarczą po kilku miesiącach intensywnej pracy operacyjnej zatrzymali czterech sprawców licznych wyłudzeń. Sprawcy działali na terenie całej Polski. W miniony piątek 20 policjantów zabezpieczyło wyłudzony towar.

Wśród zabezpieczonych przedmiotów były narzędzia budowlane, rolnicze, konfekcja odzieżowa, wyposażenie łazienek, instalacje grzewcze itp. Mężczyźni wyłudzali wszystko co tylko było możliwe, nie płacili za otrzymany towar, ani też go nie zwracali właścicielom. Policjantom udało się ustalić około 20 pokrzywdzonych firm z całego kraju. Towar, który im wyłudzono przekroczył kwotę 300.000 zł. Część towaru stróże prawa zabezpieczyli w Toruniu, gdzie sprawcy mieli oficjalną siedzibę firmy. Resztę przedmiotów zabezpieczono w powiecie mławskim.

0.jpg
1.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
8.jpg
9.jpg

Zatrzymani przez policjantów mieli od 28 do 42 lat. Mężczyźni pochodzili z województwa mazowieckiego. Wszyscy czterej podejrzani od razu trafili do policyjnego aresztu. W weekend usłyszeli zarzuty i stanęli przed sądem, który wobec dwóch z nich zastosował areszt na okres trzech miesięcy, pozostali dostali policyjny dozór.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi toruńska prokuratura.

[KMP Toruń]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama