Mój Toruń: Główna » Aktualności » Nowa noclegownia dla bezdomnych

Nowa noclegownia dla bezdomnych 

[haloocyn - sxc]

W ubiegłym miesiącu zakończyły się prace przy modernizacji jednego z budynków przy ulicy Skłodowskiej-Curie w Toruniu, w którym będzie noclegownia. Pierwsi bezdomni mężczyźni znajdą tu schronienie we wrześniu.

Z noclegowni będzie mogło korzystać 50 bezdomnych mężczyzn. W obiekcie są 6-8 osobowe pokoje ze wspólnym węzłem sanitarnym, świetlica, jadalnia, pokój pomocy pielęgniarskiej i medycznej. Obsługą porządkową będą zajmowali się sami mieszkańcy, natomiast pranie pościeli czy koców będzie zlecane firmie zewnętrznej. Władze noclegowni przygotowane są na przyjęcie większej liczby osób, również z interwencji czy zdarzeniach losowych, takich jak np. pożar.

W większości noclegownia jest już wyposażona. Czekamy jeszcze na materace i monitoring – mówi kierownik Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn w Toruniu Tomasz Jurkiewicz

W noclegowni będzie się również mieścił klub integracji społecznej więc osoby bezdomne ze schroniska, noclegowni i mieszkań chronionych będą mogły brać udział w zajęciach. Klub rusza we wrześniu.

W dawnych koszarach przy ulicy M. Skłodowskiej-Curie w Toruniu działać będzie Zespół Usług Społecznych. Oprócz istniejącego już schroniska dla bezdomnych mężczyzn i noclegowni znajdą się w nim także budynek dla interwencji kryzysowych i mieszkań chronionych oraz lokale tymczasowe.

Cały czas trwa adaptacja kolejnego budynku na mieszkania chronione i interwencje kryzysowe. Zasadnicze prace budowlane zakończą się w lipcu. Po wakacjach obiekt zostanie przekazany do eksploatacji. Rozpoczęła się również modernizacja budynku, w którym powstaną lokale tymczasowe. Zostanie oddany do użytku w pierwszym kwartale przyszłego roku.

[Urząd Miasta / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama