Mój Toruń: Główna » Aktualności » Nowa toruńska atrakcja – zielony pomost

Nowa toruńska atrakcja – zielony pomost 
zdjęcia

zielony pomost toruń

Dobiegają końca prace przy projekcie Zielony Pomost. Mieszkańcy Torunia i turyści już teraz chętnie korzystają z jednej z atrakcji projektu – odnowionego punktu widokowego na Kępie Bazarowej.

Na projekt „Zielony pomost” składają się: modernizacja punktu widokowego mieszczącego się na Kępie Bazarowej, budowa na Bulwarze Filadelfijskim tarasu widokowego z pomostem cumowniczym, z którego nieodpłatnie będą mogły korzystać małe jednostki pływające, iluminacja świetlna pokazująca przebieg dawnego drewnianego mostu na rzece oraz system informatyczny z trójwymiarową realistyczną mapą, prezentującą toruńskie zabytki w Zespole Staromiejskim i walory przyrodnicze rezerwatu Kępy Bazarowej.

zielony pomost toruń
zielony pomost toruń
zielony pomost toruń
zielony pomost toruń

Mieszkańcy Torunia i turyści mogą już korzystać z odnowionego punktu widokowego mieszczącego się na Kępie Bazarowej. Budowlańcy zrobili nowy dojazd oraz zagospodarowali teren. Powstał punkt rekreacji z placem zabaw oraz miejscem do aktywnego spędzania wypoczynku. Jest również scena do organizacji różnego rodzaju imprez i eventów. Odnowiono także widokowy pomost, z którego tak chętnie korzystają torunianie i turyści odwiedzający gród Kopernika. Prace na Kępie Bazarowej kosztowały około 660 tys. zł.

Trwają jeszcze prace nad nową infrastrukturą oświetleniową, która będzie spajała obie strony rzeki. Chodzi o wypracowanie ostatecznej formy iluminacji – mówi zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji i Remontów Sławomir Wiśniewski.

U wylotu ul. Mostowej powstał już przyczółek mostowy o konstrukcji drewnianej i wymiarach 7,7 na 13 metrów. Umocniono również strefę cumowniczą, wybudowano nowe schody betonowe, zmodernizowano ciąg komunikacyjny oraz zamontowano stojaki rowerowe. Z przyczółku będzie można korzystać pod koniec sierpnia. Koszt prac to 440 tys. zł.

zielony pomost toruń - panorama

Trzecim zadaniem „Zielonego pomostu” jest stworzenie internetowego, trójwymiarowy systemu TORUŃ 3D, dzięki któremu Kępę Bazarową oraz teren starówki będzie można zobaczyć na miejskiej stronie internetowej. Prezentacja zostanie zbudowana w oparciu o najnowsze technologie.


„Zielony pomost” realizowany jest w ramach Działania 6.2 „Rozwój usług turystycznych i uzdrowiskowych”, Oś priorytetowa 6: Wsparcie rozwoju turystyki Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu to ponad 2,9 mln zł, w tym dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego 1,17 mln zł.


[Urząd Miasta / MT]

3 komentarze do: Nowa toruńska atrakcja – zielony pomost

 1. Anonim

  A ja uważam, że to coś fajnego :) Widać, że nasze miasto aktywnie się rozwija.
  Co jest złego w nowoczesności !?!?!

   
 2. Dominika

  Pieniądze wyrzucone w błoto. Jak można było tak zniszczyć piękny punkt widokowy?! Bezsensowna modernizacja ku czci nowoczesności. To “dzieło” w ogóle nie pasuje do naszego pięknego gotyckiego miasta podobnie jak kilkuletnia fontanna Copernicus. Zainwestowane w to pieniądze lepiej było przeznaczyć na modernizację dróg np. wylotówka na drogę krajową nr. 1 (ul. Łódzka) jest w opłakanym stanie. Takie inwestycje są nam potrzebne, a nie niszczenie czegoś co od zawsze było piękne :/

   
  • Anonim

   “Jak można było tak zniszczyć piękny punkt widokowy?! ”

   gdzie był ten punkt widokowy?
   ten beton na bulwarze …

    

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama