Mój Toruń: Główna » Aktualności » Nowe Centrum Dializ już otwarte!

Nowe Centrum Dializ już otwarte! 

Stacja oddawania krwi

Międzynarodowe Centrum Dializ przy Szpitalu Miejskim w Toruniu rozpoczęło przyjmowanie pacjentów. Od dziś każdy ubezpieczony w NFZ otrzyma w stacji dializ bezpłatną pomoc i opiekę na najwyższym europejskim poziomie. Dla pacjentów powstanie nowego ośrodka oznacza dostęp do najwyższej jakości usług medycznych, a zarazem daje możliwość wyboru miejsca spełniającego indywidualne potrzeby chorego.

Od 4 stycznia Międzynarodowe Centrum Dializ przy Szpitalu Miejskim im. M. Kopernika w Toruniu jest już otwarte dla pacjentów. „Już dziś do naszej placówki zgłosili się pierwsi pacjenci. Cieszymy się

z zaufania jakim nas obdarzyli. Wiele osób podkreślało komfortowe warunki, jakie oferujemy, doceniając, że dbamy zarówno o samopoczucie fizyczne, jak i psychiczne podczas zabiegu” – mówi Andrzej Bury, Dyrektor Operacyjny MCD.

Powstanie nowej placówki to dobra wiadomość dla mieszkańców całego regionu. Każda zgłaszająca się osoba ubezpieczona w NFZ, może bezpłatnie skorzystać z szerokiego wachlarza usług i zabiegów realizowanych przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu medycznego – nowe aparaty dializacyjne oraz unikalny system uzdatniania wody, zapewniający ultraczystą wodę wykorzystywaną w zabiegach. Zabiegi przeprowadzane są w komfortowych warunkach: klimatyzowane sale są wyposażone

w wygodne, regulowane łózko-fotele oraz telewizory do dyspozycji pacjentów. Standardem

w działaniach ośrodka jest również przygotowany posiłek dla dializowanych pacjentów oraz zapewnienie transportu klimatyzowaną karetką przed i po zabiegu. Docelowo placówka będzie dysponowała 18 stanowiskami do dializowania chorych. „Naszym celem jest, aby każdy ubezpieczony pacjent mógł bezpłatnie skorzystać z usług Międzynarodowego Centrum Dializ. Naszym pacjentom zapewniamy opiekę wysoko wykwalifikowanego zespołu specjalistów – lekarzy z ponad dwudziestoletnią praktyką w dziedzinie leczenia chorób nerek i dializoterapii oraz doświadczonych pielęgniarek nefrologicznych” – dodaje Andrzej Bury, Dyrektor Operacyjny MCD.

W Międzynarodowym Centrum Dializ pacjentom wykonywane są okresowe badania laboratoryjne, mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji specjalistów, a jednym z najważniejszych elementów jest zgłaszanie do zabiegów przeszczepienia nerki. W ośrodku prowadzone będzie leczenie niedokrwistości czynnikami stymulującymi erytropoezę oraz wyrównywanie zaburzeń gospodarki żelazowej, jak również wapniowo-fosforanowej.

„Pamiętajmy, że otwarcie nowej placówki oznacza zwiększenie konkurencji na rynku dializ. To ona powoduje, że usługodawcy podnoszą standardy świadczonych usług” – wyjaśnia Krzysztof Hurkacz, Dyrektor Eurodial Sp. z o.o.

 

[MT]

 

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama