Mój Toruń: Główna » Aktualności » Nowe mieszkania socjalne przy Olsztyńskiej

Nowe mieszkania socjalne przy Olsztyńskiej 

Mieszkania ul. Olsztyńska

Już niedługo kolejne 34 toruńskie rodziny wprowadzą się do nowych, wybudowanych przez miasto mieszkań. Nowy blok stanął przy ul. Olsztyńskiej 124-130. Koszt inwestycji to niemal 2,7 mln zł.

Budowa bloku komunalnego przy ul. Olsztyńskiej rozpoczęła się w lipcu 2012 roku. Budynek jest wolnostojący, czterokondygnacyjny, częściowo podpiwniczony, wykonany w technologii tradycyjnej ulepszonej. Znajdują się w nim 34 mieszkania jedno- i dwupokojowe wykończone „pod klucz”. Powstały też chodniki, uliczki, parking na 34 samochody, oświetlenie i plac zabaw. Nasadzono także zieleń. Obecnie trwają ostatnie prace w pomieszczeniach i przy zagospodarowaniu terenu.

Mieszkania ul. Olsztyńska
Mieszkania ul. Olsztyńska
Mieszkania ul. Olsztyńska
Mieszkania ul. Olsztyńska

Wykonawca zagospodaruje również teren wokół bloku – zrobi chodniki, drogi, parking na 34 miejsca, oświetlenie, zieleń i plac zabaw. Według planów budynek będzie zasiedlony w sierpniu.

Lista mieszkaniowa jest praktycznie gotowa. Niedługo nowi lokatorzy dostaną klucze – mówi dyrektor Biura Mieszkalnictwa Monika Mikulska

Wykonawcą budynku przy ul. Olsztyńskiej 124-130 jest wyłoniona w przetargu nieograniczonym firma “STAWBUD” z Jedwabna w gminie Lubicz. Koszt inwestycji to niemal 2,7 mln zł.


W Toruniu od lat realizowany jest wieloletni program rozwoju gminnego budownictwa mieszkaniowego. W jego ramach od kilku lat w naszym mieście budowanych jest rocznie ok. sto nowych mieszkań. Kolejnych kilkadziesiąt lokali miasto zyskuje poprzez adaptację istniejących budynków i w wyniku naturalnego ruchu najemców. W tym roku na przykład, w maju, ruszyła budowa dwóch budynków przy ul. Armii Ludowej z 48 mieszkaniami komunalnymi łącznie. Lokatorzy wprowadzą się do nich w połowie 2015 roku. Jest to pierwsza tego typu inwestycja realizowana przez miasto wspólnie z Toruńskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego. W przyszłym roku, także przy Armii Ludowej, rozpocznie się budowa trzech kolejnych budynków z 57 mieszkaniami. To także będą inwestycje realizowane wspólnie w TTBS. Ponadto, również w przyszłym roku, miasto samo, jako jedyny inwestor, ruszy z budową bloku z 39 lokalami komunalnymi i lokalem użytkowym.


[Urząd Miasta / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama