Mój Toruń: Główna » Aktualności » Nowe place zabaw na Fałata, Okrężnej, Targowej i Zbożowej

Nowe place zabaw na Fałata, Okrężnej, Targowej i Zbożowej 

[alexfurr / sxc]

W Toruniu powstaną cztery nowe place zabaw: przy ul. Fałata, Okrężnej, Targowej i Zbożowej. Miasto ogłosiło przetarg na ich wykonanie. Zadania zostaną zrealizowane w ramach Programu budowy osiedlowych placów zabaw i małych boisk na terenie miasta Torunia oraz budżetu partycypacyjnego.

Na ul. Fałata 34 – 58 nowe miejsce do zabawy powstanie w miejscu obecnie istniejącego. Zakres prac obejmie rozbiórkę starego ogrodzenia i budowę nowego, demontaż starych urządzeń zabawowych i ustawienie nowych, remont starego chodnika i ławek wokół placu, budowę nowego, dodatkowego traktu dla pieszych, nasadzenie zieleni.

Przy ul. Okrężnej 12 – 42 obecnie znajdują się dwie piaskownice. Zostaną one zdemontowane, a w ich miejsce powstanie nowy, ogrodzony plac zabaw. Prowadzić będą do niego nowe chodniki. Drzewa na placu zostaną przycięte i nasadzone nowe rośliny.

Kolejny plac zabaw powstanie przy ul. Targowej 17, na terenie Szkoły Podstawowej nr 2. Będzie ogrodzony i monitorowany. Zakres prac obejmie także budowę chodników i dojścia do placu z sali gimnastycznej oraz nasadzenie zieleni.

Przy ul. Zbożowej 71 miejsce do zabawy dla najmłodszych zostanie urządzone w sąsiedztwie orlika. Będzie ogrodzone i obsadzone zielenią.

[Urząd Miasta / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama