Mój Toruń: Główna » Aktualności » Parkowanie z telefonem

Parkowanie z telefonem 

[foto: MZD Toruń]

Toruńscy drogowcy przypominają i zachęcają kierowców parkujących w Strefie Płatnego Parkowania do możliwości wnoszenia opłat przy użyciu telefonu komórkowego. To wygodny i prosty sposób. Nie trzeba szukać parkomatu i drobnych.

W Toruniu obecnie kierowcy mogą korzystać z dwóch aplikacji mobilnych: SkyCash i moBiLET. W obu przypadkach wystarczy tylko pobrać aplikację i zasilić konto za pomocą przelewu. –Chcemy zachęcić kierowców do tej formy płatności. Dlatego od jutra (27.07) rozpoczynamy na terenie starówki kampanię informacyjną. Nasi kontrolerzy będą wkładać kierowcom ulotki, z informacją dotyczącą tych form płatności. Nie narzucamy aplikacji. Do wyboru są dwie: moBiLET i SkyCash i to kierowca wybiera tę, która okaże się dla niego przystępniejsza – mówi Rafał Wiewiórski, dyrektor MZD .

Dlaczego parkowanie przy użyciu telefonu komórkowego jest łatwiejsze? Zalet jest kilka. Nie trzeba mieć przy sobie gotówki. Nie biegamy do parkomatu i z powrotem. Bilet parkingowy aktywujemy idąc na zakupy lub na spotkanie. Trudno przewidzieć, ile czasu spędzimy w banku, w urzędzie czy u lekarza. Korzystając z aplikacji mobilnych czas parkowania kończymy w momencie powrotu do auta. Nie musimy się denerwować, że wykupiony bilet się zakończył, a my jesteśmy w trakcie np. wizyty u lekarza. Ważnym atutem mobilnych aplikacji, jest to, że płacimy tylko za faktyczny czas parkowania z dokładnością do minuty!

Ulotki na temat moBILET-u i SkyCash-u będą dostępne w kasie MZD przy ul. Wały gen. Sikorskiego 21/23, w Biurze Toruńskiego Centrum Miasta, we wszystkich punktach informacyjnych Urzędu Miasta Torunia oraz w punkcie Straży Miejskiej, zlokalizowanym na rynku.

Warto wiedzieć:
· moBiLET – aplikacja dostępna dla kierowców od 2010 roku, natomiast SkyCash od 2013 roku
· przy użyciu obu aplikacji można płacić korzystając z toruńskiej komunikacji miejskiej

[MT / MZD Toruń]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama