Mój Toruń: Główna » Aktualności » Po prezenty na Jarmark

Po prezenty na Jarmark 

Jarmark Katarzyński
Na niespełna dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia Stare Miasto znów zapełniło się kolorowymi kramami. Na ulicy Mostowej stanęło 55 straganów przypominających swoim wyglądem stare kamieniczki. Z jakiej okazji? Po raz kolejny w Toruniu odbywa się Jarmark Katarzyński organizowany przez Targi Toruńskie. Potrwa on od 13 do 23 grudnia, a kupować można codziennie pomiędzy 10.00 a 18.00.

 

Szukając pomysłu na oryginalny prezent na gwiazdkę powinniśmy odwiedzić jarmark na Mostowej. Jest tu bowiem w czym wybierać. Praktycznie każdy znajdzie coś, co będzie świetnie nadawać się na upominek dla osób w każdym wieku.
Dla maluchów ustawiono np. stragan wypełniony po brzegi pluszakami. Na tym stoisku, do złudzenia przypominającym stanowiska w wesołym miasteczku, na których można wygrać pluszowego misia, znajdziemy maskotki wszelkiej maści. Od klasycznych niedźwiadków i piesków, po bałwanki i popularne w przedświątecznym okresie renifery oraz Mikołaje. Dodatkowo, na osłodę, możemy sprezentować naszej pociesze piernik w kształcie konika, dzwonków lub sani św. Mikołaja.

Jak co roku popularnością cieszą się stoiska z ręcznie robioną biżuterią. Taki oryginalny łańcuszek lub pierścionek z pewnością ucieszy obdarowywaną, a co najważniejsze, będzie to prezent niepowtarzalny. Głównie z myślą o kobietach wystawiony jest również stragan z ozdobnymi świeczkami. Można nabyć tu świeczkę w wielu kształtach, kolorach i zapachach. Od zielonych choinek, poprzez aniołki, na zwykłych świeczkach skończywszy.

jarmark1.jpg
jarmark10.jpg
jarmark2.jpg
jarmark3.jpg
jarmark4.jpg
jarmark5.jpg
jarmark6.jpg
jarmark7.jpg
jarmark8.jpg
jarmark9.jpg

Jest też coś dla smakoszy. Kram wypełniony cukierkami bez wątpienia uraduje niejednego łasucha. Jeśli jednak tego będzie mu mało, może on kupić również miód “domowej roboty”, a dla wymagających przygotowano np. miodowe mrowiska! Z pustymi rękami z Jarmarku nie wyjdą także miłośnicy piwa. Kufel z zabawnym napisem będzie długo służył jako naczynie dla złotego trunku i niecodzienna ozdoba w kuchennej szafce. Specjalnie dla kucharzy i pań domu przygotowano też pojemniki na kuchenne przyprawy.

Dla osób starszych wyjątkowym upominkiem będzie stylizowany na pierwszą połowę XX wieku zegar lub radio. Do tego wystarczy dokupić ozdobne miedziane naczynie, stare monety lub gramofon, aby w wigilijny wieczór wzbudzić czar minionych lat i przy okazji odsłuchać kolędy, które zgromadzone na winylach zalegały gdzieś na strychach.

Bez prezentu jarmarku nie opuszczą także “zmarźlaki”. Dla nich sprzedający zgromadzili wełniane czapki, ciepłe szale i ręcznie robione rękawiczki, a nawet futra, które, jako dywany, będą pasować do każdej sypialni.

Spacer po Mostowej umilą nam świąteczne pieśni grane przez (uwaga!) Indianina oraz grzaniec, który również można zakupić na jednym ze straganów.

[Kamil Zagrabski]

 

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama